Reklama
reklama

Šestý ročník Festivalu planet: přibude nový model i doprovodné aktivity

Jak vypadá vesmír zblízka, už pošesté poznáte na oblíbeném Festivalu planet. Na Kraví hoře uvidíte od 8. do 14. července a od 5. do 11. srpna obří modely vesmírných těles, k nimž se letos nově přidá Astrosféra. Brněnská hvězdárna současně připravuje pestré letní kino nebo poutavá vysílání v digitáriu.

Festival planet zaujme místo v parku na Kraví hoře ve dvou letních termínech, a to od 8. do 14. července a následně od 5. do 11. srpna. Hlavním tahákem budou populární modely vesmírných těles, jež uvidíte denně mezi 14.00 a 23.30. Vedle Terralóny a Temnalóny, kterým byla předlohou planeta Země, či podobizny Měsíce Lunalónu se letos ukáže i zbrusu nová Astrosféra. Ta obsáhne celou hvězdnou oblohu, jejíž podoba vychází z databáze 1,3 miliard hvězd sledovaných sondou GAIA.

Doprovodný program se chystá také v digitálním planetáriu, kde objeví zábavné vysílání diváci všeho věku. Nebudou chybět pořady jako Se zvířátky o vesmíru, Černé díry nebo hudební promítání Pink Floyd’s The Dark Side of the Moon. Zakupte si vstupenky s předstihem na www.hvezdarna.cz.

Počítá se také s tradičním letním kinem, které bude v červenci startovat od 21.30 a v srpnu již od 21.00. Vždy se skončí nejpozději do půlnoci. Všechny filmy zhlédnete v původním znění s českými titulky, přičemž vstup na promítání je zdarma. Na výběr dostanete z filmů jako Návrat do budoucnosti II, Predátor, Duna: Část druhá či Oppenheimer. Uniknout vám nesmí ani povídání o modelu Astrosféry nazvané Zrcadlo vesmíru, jež začne každý den ve 20 hodin.

V parku dále najdete novou výstavu Cesta prostorem i časem, která se zabývá plynutím času ve vesmíru a hledáním dávno zapomenutých míst v jeho hlubinách. Letošní Festival planet oživí i volně přístupné exploratorium Vesmír za zrcadlem nebo srpnové komentované experimenty pod širou oblohou.

Organizátoři doporučují přicestovat výhradně MHD, protože v okolí parku není možné zaparkovat. Nejsnazší tak je využít tramvaje číslo 4 jedoucí z centra města až na konečnou stanici náměstí Míru / Masarykova čtvrť. Jako další varianta se potom nabízí autobus 68, jenž míří na Kraví horu přes Královo Pole. Po 23. hodině navíc v lokalitě zastavuje také noční autobusová linka N89.

Všechny aktuality naleznete na www.festivalplanet.cz.

Zdroj:MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Jezdíte po Brně na kole? Zajímá vás rozvoj tras, stezek a všeho, co se městské cyklistiky týká? Odpověděli jste alespoň jednou ano? Tak přesně pro vás je tu Brněnský cyklomejdan! Koná se už tento...
18.07.2024 - 13:13
Hlídkám městské policie se podařilo začátkem prázdnin dopadnout tři muže podezřelé z fyzického napadení. Velkou měrou k tomu přispěl strážník sledující kamery na služebně v centrální části města.
17.07.2024 - 09:23
Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat...
15.07.2024 - 10:07
Rezidentní parkování se rozšíří o další lokalitu. Modré zóny nově budou platit v oblasti 10-02 Oblá. Nová oblast spadá do návštěvnické zóny C.
12.07.2024 - 11:40
Ptačí oblast Střední nádrže Vodního díla Nové Mlýny má nové obyvatele. Trojice buvolů domácích tu pomůže s udržováním pestré mozaiky mokřadní vegetace. Odborníci z Masarykovy univerzity je do...
12.07.2024 - 07:22
Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky...
11.07.2024 - 11:22
Komentáře