Reklama
reklama

Výstavba kruhového objezdu v Hodoníně začne již v březnu

Dopravní uzel Měšťanská, Purkyňova směrem na Rohatec a Ratíškovice nahradí letos okružní křižovatka. Měla by v tomto úseku zlepšit plynulost a zvýšit bezpečnost dopravy. Stávající styková křižovatka Měšťanská – Purkyňova je totiž nepřehledná.

Hodonín - Počítá se s tím, že nová okružní křižovatka zároveň odlehčí dopravu v ulici Brandlova, umožní totiž napojení do této ulice přes stávající nevyhovující parkoviště. To bude nahrazeno novým.

„Nový kruhový objezd by měl také ulehčit nákladním vozidlům, kterým momentální křižovatka neumožňuje bezpečné pravé odbočení z ulice Purkyňova na ulici Měšťanskou, respektive je nutné vybočit do protisměru,“ popsal v průvodní zprávě projektant Pavel Kočvara.

Během stavebních prací bude provoz v tomto úseku omezen. „Doprava bude usměrňována světelným signalizačním zařízením, proto bude ovlivněna její plynulost jak ve směru do Rohatce, tak i ve směru do Ratíškovic,“ upozornil Pavel Svoboda z odboru investic a údržby.

Stavba je společnou investicí města Hodonína a Jihomoravského kraje zastoupeného Správou a údržbou silnic Hodonín. Předpokládaná cena stavebních prací a přeložek ze strany města je 13,800.000 Kč (vč. DPH).

Plánovaný termín dokončení nové okružní křižovatky je srpen tohoto roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nestandardní jízda řidiče nákladního automobilu mobilizovala v neděli večer kolemjdoucí, kteří tak upozornili na tísňovou linku brněnské policisty.
21.04.2021 - 09:46
Potřebu výtvarně se vyjádřit měli v noci na pondělí dva muži, kteří stříbrnou barvou posprejovali skleněnou výplň a obklad schodiště v podchodu u hlavního nádraží.
20.04.2021 - 08:23
Novou alej jabloní, hrušní a švestek včera vysadili energetici k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany...
18.04.2021 - 14:52
V zajetí městského ruchu se ve čtvrtek odpoledne ocitla kachna s několika mláďaty.
17.04.2021 - 14:52
Od včerejšího dne startuje proces vracení peněz za nevyužité vstupenky, které byly prodány na loňský ročník závodu série MotoGP v Brně na Masarykově okruhu. TIC BRNO zahájil přípravu vracení ihned po...
17.04.2021 - 12:50
Dvě poškozená auta našli ve středu odpoledne brněnští strážníci v Černých Polích po telefonátu svědků na linku 156.
16.04.2021 - 09:56
Komentáře