Na Žabovřeské se bude konečně stavět
Žabovřeská je poslední stavbou v takzvaném západním sektoru, kterou ještě zbývá vyhotovit. Nově zde vznikne čtyřproudá silnice, během druhé etapy by pak měli stavaři vybudovat tunely pro tramvaje pod Wilsonovým lesem. Stavební stroje měly podle plánů obsadit místo již v loňském roce. Stavba ale přišla o schválené posouzení vlivu na životní prostředí, které již bylo zastaralé a zároveň situaci komplikovalo i to, že město nevykoupilo všechny pozemky. Ty stále ještě vlastní společnost Login Talk, čeká se na vyjádření stavebního úřadu o jejich vyvlastnění. Padnout by mělo koncem ledna. Podle předpokladů Ředitelství silnic a dálnic by se na úseku mělo začít pracovat v druhé polovině letošního roku. Náklady na dokončení první etapy by se měly vyšplhat až na 400 milionů korun, celá stavba by pak měla trvat zhruba 40 měsíců.






























