Reklama
reklama

Brno chystá nová záchytná parkoviště

Jedno záchytné parkoviště typu Park and ride funguje v moravské metropoli již od listopadu loňského roku. Nachází se v Heršpické ulici, řidiči si ale na jeho užívání zatím příliš nezvykli a téměř dvě stě parkovacích míst často zeje prázdnotou. Magistrát města Brna přesto plánuje výstavbu dalších pěti parkovišť stejného typu za více než 340 milionů korun.

Záchytné parkoviště P&R, tedy zaparkuj a jeď, zprovoznilo město v listopadu loňského roku v blízkosti Ústředního hřbitova a slibovalo si od něj úbytek aut v okolí centra, kde nejvíce komplikují dopravu. Řidiči přijíždějící do Brna o něj však zatím příliš velký zájem nejeví a díky své dispozici je využíváno především návštěvníky blízkého hřbitova. Tomu nahrává i způsob určování parkovného, pokud majitel vozu nestojí na místě déle než dvě hodiny, platit za něj nemusí. Cena parkovného je ale i pro dlouhodobější stání příznivá, za až dvanáct hodin stání uhradí motoristé dvacet korun. Musí si však dále pořídit dva lístky na brněnskou hromadnou dopravu. Systém parkovišť Park and ride je totiž postaven na myšlence, že řidiči nechají svůj automobil na okraji města a do centra pokračují MHD.

Přes nízký zájem o parkování v Heršpické ulici plánuje magistrát v příštích letech výstavbu dalších pěti parkovišť stejného typu. Investici v hodnotě téměř 340 milionů korun chce město financovat z dotací Evropské unie. Svůj záměr odůvodňují radní i chystaným rezidenčním parkováním ve středu města, které výrazně omezí a zdraží možnosti tamního stání. Nové odstavné plochy by měly vzniknout v městské části Královo Pole, na ulici Purkyňova poblíž sportovní haly, v Líšni, Bohunicích a poslední zamýšlené místo je u univerzitního kampusu a Fakultní nemocnice. Podle náměstka primátora města Brna Richarda Mrázka bude pro zájem o nová parkovací místa stěžejní i to, jak dokáže město své počiny propagovat. Přiznal, že zatím se to Brnu příliš nedaří, zároveň ale dodal, že cílem je se v této oblasti zlepšit tak, aby se potencionální zákazníci o parkovištích vůbec dozvěděli.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Galerijní tramvaj, charitativní projekt Dopravního podniku města Brna, propůjčí své vnitřní prostory neziskové organizaci Ratolest Brno a jejímu jedinečnému benefičnímu projektu Galerie Ratolest.
04.12.2020 - 09:12
Pouhých čtrnáct dní mělo nové vedení kraje na sestavení rozpočtu na příští rok. Jeho sestavování komplikuje nedávno schválený návrh daňových změn. Kraj bude mít celkově kvůli zrušení superhrubé mzdy...
03.12.2020 - 13:29
Do velmi nepříjemné situace se v pátek večer dostal muž v Denisových sadech, když chtěl své známé předvést svoje hudební vlohy.
02.12.2020 - 12:17
Od středy 2. prosince 2020 se vrací všechny tramvajové a trolejbusové linky v Brně do běžného provozu.
02.12.2020 - 11:11
Řidiči zaparkovaných vozidel na Vinohradech, zřejmě nebudou v dobrém vzpomínat na ženu, která pravděpodobně ve vzteku trhala autům stěrače.
01.12.2020 - 08:03
Zřejmě nedočkavost vedla ke zkratkovitému jednání mladé ženy v centru Brna.
29.11.2020 - 18:40
Komentáře