Reklama
reklama

Z pivoték si Češi odnáší hlavně svrchně kvašená piva, cizinci pak dárkové balíčky

Když se teploty v ulicích pohybují okolo třicítky, pochvalují si to nejen majitelé restaurací a zahrádek, kde nealko teče proudem, ale i majitelé obchodů, kde je hlavním sortimentem pivo. V Brně jich najdete hned několik a například pivotéka U Modrého lva v České ulici má v nabídce okolo 350 druhů piv.

Do pivotéky U Modrého lva v České ulici v Brně chodí jak zahraniční turisté, tak pravidelně ti, kteří chtějí ochutnat novinky z minipivovarů. „Nabízíme právě produkty menších pivovarů z celé republiky a také zahraniční piva,“ říká Jitka Wiesnerová, která stojí za prodejním pultem rodinného podniku. Zákazník si U Modrého lva může vybrat z nabídky 350 druhů piv, dostane i pivní sklenice nebo kosmetiku.

Cizinci si z centra Brna odnáší hlavně dárkové balíčky, líbí se jim džbánky ze Svijan nebo Postřižinská piva z pivovaru Nymburk, které mají na etiketě vyobrazeného Bohumila Hrabala.

Trendem mezi pivaři z Brna jsou dnes svrchně kvašená piva z minipivovarů. „Je to britský a americký způsob vaření piva, nápoj je pak hodně hořký. Řekla bych, že top mezi českými minipivovary je nyní Pivovar Matuška, který vaří nepasterizované a nefiltrované pivo a speciály. Nechává se inspirovat v zahraničí, dováží chmel třeba z Austrálie,“ tvrdí mladá žena, která se pivním obchodem zabývá čtyři roky.

Pravidelným zákazníkem pivotéky je i Petr Gogolín. „Mám z části manažerské a z části kreativní povolání, a když něco vymýšlím, tak se mi k tomu hodí pivo. Rád zkouším nové věci, nebaví mě pít stále ta stejná piva a miluji „IPA“ (styl světlého piva - pozn. red.) a „hellcat“. K narozeninám jsem dostal mapu českých pivovarů, takže už vím, co budu dělat v létě,“ říká mladý muž.

Na prodeji piva v pivotéce se ale podle Jitky Wiesnerové příliš zbohatnout nedá ani v létě. „Je to spíš o tom, že to děláme rádi. Musíme tomu věnovat čas i mimo pracovní dobu, zabývat se chutěmi, dovozem piv, navazujeme kontakty se sládky.“

Další z článků z pivní přílohy naleznete zde.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nestandardní jízda řidiče nákladního automobilu mobilizovala v neděli večer kolemjdoucí, kteří tak upozornili na tísňovou linku brněnské policisty.
21.04.2021 - 09:46
Potřebu výtvarně se vyjádřit měli v noci na pondělí dva muži, kteří stříbrnou barvou posprejovali skleněnou výplň a obklad schodiště v podchodu u hlavního nádraží.
20.04.2021 - 08:23
Novou alej jabloní, hrušní a švestek včera vysadili energetici k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany...
18.04.2021 - 14:52
V zajetí městského ruchu se ve čtvrtek odpoledne ocitla kachna s několika mláďaty.
17.04.2021 - 14:52
Od včerejšího dne startuje proces vracení peněz za nevyužité vstupenky, které byly prodány na loňský ročník závodu série MotoGP v Brně na Masarykově okruhu. TIC BRNO zahájil přípravu vracení ihned po...
17.04.2021 - 12:50
Dvě poškozená auta našli ve středu odpoledne brněnští strážníci v Černých Polích po telefonátu svědků na linku 156.
16.04.2021 - 09:56
Komentáře