Reklama
reklama

Dobrovolní hasiči si letos díky anketě mezi sebe rozdělí milion korun

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé České republiky se mohou i letos přihlásit do ankety „Dobrovolní hasiči roku 2014“. Anketa je stejně jako v předchozích letech rozdělena do dvou kategorií. První je určena jednotkám sboru dobrovolných hasičů, u kterých se posuzuje zejména profesionalita, s jakou byl přihlášený zásah proveden. Druhá kategorie je tradičně vyhlášena pro sbory dobrovolných hasičů. Zde je opět hlavním kritériem hodnocení jejich preventivní činnosti. Patnáct vítězných jednotek a stejný počet sborů, které vzejdou ze závěrečného hlasování, si v listopadu převezme ocenění a finanční dary od partnerů ankety.

Ve čtvrtém ročníku ankety jde o rovný milion korun. Peníze mohou vítězné jednotky a sbory použít dle vlastních potřeb například na nákup prostředků na zvýšení bezpečnosti při zásahu. „V minulých ročnících ale vítězové peníze použili například na nová garážová vrata u hasičské zbrojnice, zařízení pro výcvik mládeže, nákup hadic nebo helem,“ uvedl prezident spolku Svatý Florián Jiří Bezděk.

Hlasovat pro vybraný spolek dobrovolných hasičů může veřejnost prostřednictvím internetu nebo SMS zpráv. V rámci příprav byly tvořeny nové webové stránky, které se zaměřují výhradně na poskytování informací týkajících se ankety „Dobrovolní hasiči roku“ a doprovodné fotosoutěže „HASIČI OBJEKTIVEM 2014“. Nové prostředí umožní užší propojení sociálními sítěmi, jejichž význam a sledovanost stále roste. Velká pozornost byla věnována přehlednosti přihlašovacích formulářů a následnému prostředí pro hlasování. Díky využívané platformě bude od letošního roku možné a uživatelsky příjemné hlasovaní z prostředí chytrých telefonů.

V České republice je přibližně 300 tisíc dobrovolných hasičů. Zvládají vše, oheň, dopravní nehody, zásahy u zvířat nebo i povodně. Dobrovolní hasiči jsou také nositeli společenského života v obcích.

Ceny z ankety – za první místo 50 tisíc korun, za druhé 30 tisíc a za třetí 20 tisíc korun si rozdělí vítězové z pěti oblastí České republiky. Hlavním partnerem této ankety je společnost RWE. „Plynaři se v celé ředě výjezdů potkávají s kolegy hasiči. Řešíme společně krizové situace, to nejen s profesionály, ale i dobrovolnými hasiči. Dostáváme také celou řadu žádostí o příspěvky, ale nevěděli jsme, komu vyhovět a komu ne. Proto nás myšlenka odměňovat ty nejlepší, kteří uspějí v anketě, zaujala,“ uvedl jednatel RWE Jan Valenta.

Smyslem a posláním ankety je podpora a propagace činností sborů a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí v České republice, jejich ocenění za vykonávanou službu veřejnosti za posuzované období a motivace k dalšímu zlepšování služeb veřejnosti. Dále podpora prevence požární ochrany v rámci činností sborů a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Do ankety mohou být přihlášeny akce, zásahy nebo činy, které prokazatelně proběhly v posuzovaném období. Anketa byla vyhlášena 4. dubna, sběr přihlášek končí 31. července a slavnostní vyhlášení se uskuteční 13. listopadu letošního roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) se už počtvrté spojilo s nadačním fondem Muži proti rakovině, který je organizátorem akce Movember v České republice. Tramvaje, trolejbusy a autobusy v...
27.10.2021 - 08:01
Ve čtvrtek 28. října 2021 je nejen Den vzniku samostatného československého státu, ale také svátek pro sportovní fandy. Od 15:20 se totiž v hale Vodova odehraje brněnské futsalové derby.
26.10.2021 - 13:49
Železniční nehoda včera večer zastavila provoz na trati v Rájci-Jestřebí na Blanensku.
26.10.2021 - 08:18
Zlato bylo vždy ozdobou a znamením elit. Zlato symbolizuje vznešenost, bohatství a moc, dává pocit hojnosti, lesku a bohatství.
25.10.2021 - 14:09
Na muže postávajícího v houští nedaleko školy upozornila strážníky v pátek odpoledne žena procházející jednou z komárovských ulic.
25.10.2021 - 08:18
Bagry, ale i stavební stroje a technika. Brňané se mohou v následujících měsících těšit v ulicích svého města na čilý ruch. Proměňovat se bude neustále Mendlovo náměstí, novinky čekají Staré Brno i...
24.10.2021 - 14:01
Komentáře