Reklama
reklama

Znojemské muzeum se otevřelo školákům

Po prázdninách se žákům znojemských základních i středních škol opět otevřely dveře muzea, které tentokrát spojilo své síly s archivem a knihovnou. Jak muzeum zahájilo nový školní rok? A co ještě plánuje?

Hned druhý školní den navštívila muzeum téměř stovka studentů Gymnázia Polesného a GPOA, kteří se v rámci adaptačního dne seznámili nejen s muzeem, ale také se znojemským archivem a knihovnou. Studenti zjistili, co v těchto paměťových a kulturních institucích mohou najít a jak jim pomohou během studia. V průběhu celého dne poznávali nejen chod jednotlivých organizací, ale také sebe navzájem, aby upevnili sociální vazby narušené v minulém školním roce pandemií.

Hned další den, v pátek 3. 9., pak muzeum připravilo pro žáky prvního stupně ZŠ Prokopa Diviše v Příměticích akci přímo v přímětickém památníku. Žáci hledali jméno Prokopa Diviše v dobovém seznamu či faru s kostelem sv. Markéty na historické mapě. Připomněli si tak život i dílo této významné regionální osobnosti, jejíž jméno nese ve svém názvu právě jejich škola. Obě akce se uskutečnily díky finanční podpoře Jihomoravského kraje, Města Znojma a Ministerstva kultury ČR.

Další událost pro školy i veřejnost nabízí muzeum už 14. 9. 2021, kdy v rámci Dnů evropského dědictví připravuje ve venkovní expozici minoritského kláštera akci s názvem Do muzea přes překážky. Muzeum pak školám nabízí tematicky pestrou škálu edukačních programů k expozicím či výstavám.

Školní rok 2021/2022 tedy Jihomoravské muzeum ve Znojmě úspěšně zahájilo, a tak doufejme, že slibný rozjezd opět nepřibrzdí vývoj pandemie a v muzeu bude po celý školní rok zase živo.

TZ: JmMZ

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře