Reklama
reklama

Zloděj využil pro krádež v nákupním centru lstivou taktiku. Přišel si tak na 40 tisíc

Zloděj okradl muže o veškerou hotovost a také platební kartu, ze které se mu podařilo vybrat 40 tisíc. Využil nepozornosti šestačtyřicetiletého muže při výměně pneumatiky, kterou předtím zloděj sám propíchl.
Defekty a různé poruchy na vozidlech mnohdy vytváří zloději, aby se jim snadněji kradlo. Foto: Centrum news
 V boku pneumatiky byly proříznuté dvě díry Foto: PČR JMK

Anonymity velkého nákupního centra v Brně využil lstivý zloděj. Tam si se svým vozem přijel včera večer nakoupit i šestačtyřicetiletý muž. Po tom co nakoupil, chtěl z parkoviště odjet. Po několika metrech jízdy však zjistil, že má prázdné jedno kolo. Aby se dostal k rezervě, musel vyskládat obsah zavazadlového prostoru. A to byl okamžik, na který zloděj čekal. Navíc ještě proti muži opravujícímu defekt rozsvítil dálková světla na svém voze. Oslněný muž měl jenom malou šanci zpozorovat lapku, který mu během výměny kola prohledával věci ve voze.

Z peněženky mu vybral veškerou hotovost a také platební kartu, ze které mu odčerpal dalších čtyřicet tisíc korun. "Jak se ukázalo, ani kolo na voze neztratilo vzduch náhodou, v boku pneumatiky byly proříznuté dvě díry," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Policie varuje. Defekty a různé poruchy na vozidlech mnohdy vytváří zloději, aby se jim snadněji kradlo. Mnoho nových vozů už umožňuje mít odemčený jen zavazadlový prostor a zbytek dveří nechat bezpečně uzamčené. Využíváním této funkce máte velkou šanci, že si na vás zloděj jen tak nepřijde.

Zdroj: PČR JMK

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Dva muže, kteří údajně rybařili tam, kde to není povoleno, zpozoroval v neděli odpoledne náhodný svědek u Rakovecké zátoky.
15.06.2021 - 20:35
Šedesátka dnes v podstatě není žádný věk a lidé, které označujeme jako seniory, jsou mnohem aktivnější, než tomu bylo v minulosti. Současným trendem pak je, že se chtějí cíleně věnovat pohybu, aby...
15.06.2021 - 10:38
Od 14. června začíná platit regulace vjezdů v osmi vnitroblocích v městské části Brno-střed. Požadavek na úpravu vznesla městská část na základě požadavků jejich obyvatel.
14.06.2021 - 17:51
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vychází vstříc zájemcům o preventivní neinvazivní „žvýkací“ PCR testy a otevřela pro ně další testovací místo ve svém areálu. Testování je určeno pouze pro...
14.06.2021 - 17:23
Dopravní podnik města Brna s cestujícími komunikuje pomocí dalšího informačního kanálu. Jako první dopravce v republice začne využívat službu Mobilní Rozhlas, která slouží pro jednodušší komunikaci...
13.06.2021 - 07:08
V úterý odpoledne se na linku 156 ozvala rozrušená žena a uvedla, že z okna řečkovického domu vidí hořící strom.
11.06.2021 - 08:32
Komentáře