Reklama
reklama

Zemřel principál Jaromír Joo, legenda cirkusového světa. Vystupovat jej naposled viděli diváci v Brně

Nejen český cirkusový svět truchlí, předposlední únorovou sobotu zemřel principál Jaromír Joo. Podlehl těžkému boji s covidem-19. Ve svém vyjádření o tom informovala rodina Joo.

Se svými tygřicemi Tajgou, Jojkou a Blavou před diváky Jaromír Joo naposled vystoupil v první polovině října loňského roku v Brně. V jihomoravské metropoli byl poté Cirkus Jo-Joo nucen předčasně ukončit svou sezónu kvůli vládním opatřením souvisejícím s pandemií covid-19.

Jaromír Joo byl legendou celého cirkusového světa, talentovaný artista, showman a odborník na chování zvířat a jejich celoživotní přítel. Po sametové revoluci navázal na rodovou tradici a založil svůj podnik, který od roku 1996 brázdí naši zem pod názvem Cirkus Jo-Joo. Nejen v něm svou práci zasvětil dlouhodobému koncepčnímu tréninku zvířat, především šelem, při kterém razil heslo cukru a trpělivosti. Jeho vztah ke zvířatům byl unikátní v celosvětovém měřítku a jeho umění měli možnost tradičně sledovat i diváci v jihomoravské metropoli.

Jaromír Joo se narodil 30. 8. 1955 v Rychnově nad Kněžnou, od dětských let se věnoval tréninku v cirkusové manéži, především žonglování a provazochodectví. Během působení v Československých cirkusech a varieté byl zařazen jako artista již zmíněných disciplín. Procestoval všechny kontinenty světa. Vystupoval v mnoha talkshow, televizních pořadech a diskusích a spolupracoval s věhlasnými jmény české kulturní scény jako například Boleslav Polívka, Jan Kraus, Karel Šíp, Waldemar Matuška a s dalšími. Byl držitelem mnoha světových rekordů.

Jaromír Joo byl ženatý s Marcelou, měl dvě děti, Patrika a Marcelu a vnoučata Patrika, Jaromíra, Daniela, Marcelinku a Rafaela. Rodina ve svém vyjádření poděkovala za profesionální a precizní přístup personálu FN Bulovka, který pečoval o principála Jaromíra Joo a dělal vše pro jeho záchranu.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Povinné nošení respirátorů a hlavně začátek povinného testování zaměstnanců ve firmách s sebou nese zvýšené množství tohoto odpadu a manipulace s ním. Ve snaze přispět k minimalizaci rizika nákazy a...
05.03.2021 - 11:12
Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna se budou testovat na covid-19 přímo v areálech podniku. Testovací místo dopravce zvolil netradičně, ale stylově, využije pro něj i pivní tramvaj ŠalinaPub,...
04.03.2021 - 13:02
Brněnské Ústřední autobusové nádraží Zvonařka prošlo zásadní rekonstrukcí. Stojí za ní ateliér CHYBIK+KRISTOF, který opravu sám spoluinicioval. Provoz nádraží se už plně obnovil, pracovat se ale...
03.03.2021 - 09:35
Na vlastní porušení vládních nařízení v sobotu nezvyklým způsobem upozornil osmatřicetiletý muž.
02.03.2021 - 14:00
Hejtman Jan Grolich včera představil centra v ostrém provozu. Konkrétně v Hodoníně v kulturním domě ještě včera dostalo vakcínu 52 lidí.
02.03.2021 - 09:29
Blížící se zpřísnění mimořádných opatření přivedlo včera před sedmou hodinou ráno do Úrazové nemocnice pacienta, který se tam domáhal ošetření.
01.03.2021 - 08:38
Komentáře