Reklama
reklama

Zemřel principál Jaromír Joo, legenda cirkusového světa. Vystupovat jej naposled viděli diváci v Brně

Nejen český cirkusový svět truchlí, předposlední únorovou sobotu zemřel principál Jaromír Joo. Podlehl těžkému boji s covidem-19. Ve svém vyjádření o tom informovala rodina Joo.

Se svými tygřicemi Tajgou, Jojkou a Blavou před diváky Jaromír Joo naposled vystoupil v první polovině října loňského roku v Brně. V jihomoravské metropoli byl poté Cirkus Jo-Joo nucen předčasně ukončit svou sezónu kvůli vládním opatřením souvisejícím s pandemií covid-19.

Jaromír Joo byl legendou celého cirkusového světa, talentovaný artista, showman a odborník na chování zvířat a jejich celoživotní přítel. Po sametové revoluci navázal na rodovou tradici a založil svůj podnik, který od roku 1996 brázdí naši zem pod názvem Cirkus Jo-Joo. Nejen v něm svou práci zasvětil dlouhodobému koncepčnímu tréninku zvířat, především šelem, při kterém razil heslo cukru a trpělivosti. Jeho vztah ke zvířatům byl unikátní v celosvětovém měřítku a jeho umění měli možnost tradičně sledovat i diváci v jihomoravské metropoli.

Jaromír Joo se narodil 30. 8. 1955 v Rychnově nad Kněžnou, od dětských let se věnoval tréninku v cirkusové manéži, především žonglování a provazochodectví. Během působení v Československých cirkusech a varieté byl zařazen jako artista již zmíněných disciplín. Procestoval všechny kontinenty světa. Vystupoval v mnoha talkshow, televizních pořadech a diskusích a spolupracoval s věhlasnými jmény české kulturní scény jako například Boleslav Polívka, Jan Kraus, Karel Šíp, Waldemar Matuška a s dalšími. Byl držitelem mnoha světových rekordů.

Jaromír Joo byl ženatý s Marcelou, měl dvě děti, Patrika a Marcelu a vnoučata Patrika, Jaromíra, Daniela, Marcelinku a Rafaela. Rodina ve svém vyjádření poděkovala za profesionální a precizní přístup personálu FN Bulovka, který pečoval o principála Jaromíra Joo a dělal vše pro jeho záchranu.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Edvard Křenek a Jaroslav Hanych vozí ulicemi Brna cestující dlouhých 50 let. Vedení Dopravního podniku města Brna jim včera za jejich práci poděkovalo a předalo ocenění. Oba řidiči se shodují, že...
12.05.2021 - 08:46
Brněnští skauti a skautky dnes vyrazili hromadně darovat krev. Bylo jich dokonce tolik, že na dopoledne obsadili transfuzní stanici ve FN Brno. Na odběr jich dorazilo 46 a ti, kteří byli připuštění k...
11.05.2021 - 17:19
A je to tu! Po nucené pauze jsme pro vás znovu otevřeli náš autosalon, a navíc jsme k této příležitosti připravili i něco navíc.
11.05.2021 - 14:34
Brněnská zoologická zahrada spustila na svých webových stránkách rezervaci na prázdninové lesní kluby určené pro děti od 7 do 13 let.
11.05.2021 - 07:57
Snaha využít každý metr zemědělské půdy vedla k rozorání cest, vykácení remízů, vysušení mokřadů. Krajina ztrácí schopnost zadržet vodu a postrádá rozmanitost. Obec Sivice vrací do krajiny přírodní...
10.05.2021 - 15:38
Na muže sedícího přímo uprostřed vozovky na náměstí 28. října v pátek večer upozornil náhodný kolemjdoucí prostřednictvím linky 156.
10.05.2021 - 08:12
Komentáře