Zápas proti Zlínu hokejistům Komety nevyšel

Brněnská Kometa se po třech venkovních zápasech v řadě představila po dvou týdnech před domácím publikem. Do jihomoravské metropole zavítali hokejisté z nedalekého Zlína. Utkání proti moravskému rivalovi modrobílým hráčům nevyšlo. Střelecky se prosazovali jenom hosté, kteří tak získali všechny tři body do tabulky.

Domácí začali utkání aktivněji a vybojovali si početní výhodu. Během ní se však z prvního gólu radovali hosté, když Štěpán Fryšara trefil prázdnou brněnskou bránu – 0:1. Modrobílí se snažili náskok soupeře dotáhnout a ubránili oslabení Zlína, jenže v 17. minutě se trefil ránou z mezikruží obránce Jakub Ferenc – 0:2. O deset vteřin později navíc Antonín Honejsek položil gólmana a poslal kotouč k levé tyči 0:3. Do kabin tak odcházeli šťastnější hosté.

Druhá třetina vypadala podobně. Hokejistům Komety nešla upřít snaha, ale prosazovali se jen hokejisté Zlína. Jakub Šlahař nejprve svižnou střelou z mezikruží donutil Karla Vejmelku přenechat místo v bráně Lukáši Klimešovi, aby následně Antonín Honejsek svým druhým gólem v zápase zvýšil na 0:5 pro hosty. Kometa měla v druhé třetině k dispozici tři přesilovky, ani jedna ze slibně vypadajících příležitostí ale gólem neskončila.

Závěrečná perioda nabídla spíše boj. Hosté si byli vědomi svého velkého náskoku a dělali vše proto, aby se Brňanům nepodařilo skórovat. V přesilové hře v 50. minutě navíc zakončil rychlou zlínskou přesilovkovou souhru Jakub Herman a bylo to 0:6. V závěru se pak z protiútoku prosadil ještě Jakub Šlahař - 0:7.

Branky a nahrávky: 5. Fryšara, 17. Ferenc (Popelka), 17. Honejsek (Dufek, Řezníček), 28. Šlahař (Popelka, Fryšara), 33. Honejsek (Kubiš, Dufek), 50. Herman (J. Ondráček, Nosek), 59. Šlahař (Honejsek, Hamrlík). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7545. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 0:0, 0:7. Hráči utkání: Jakub Lev - Daniel Huf.

Zdroj: HC Kometa