Reklama
reklama

Z kulturní památky se stala lezecká stěna. Skupinka mladých poškodila barokní sochu na Dominikánském náměstí

Škodu značné historické hodnoty napáchala v úterý nad ránem skupinka mladých na Dominikánském náměstí v centru Brna. Jako cíl pro své lezecké umění si totiž omladina zvolila jednu z místních barokních soch.

Plastika svatého Aloise z Gonzagy je jednou z deseti barokních soch stojících před kostelem svatého Michala na Dominikánském náměstí. A právě ona se stala v úterý nad ránem terčem pozornosti skupinky mladých lidí, kteří se shromáždili na terase před svatostánkem. Zpočátku si počínali nenápadně, poté si však zvolili podivnou zábavu.

Lezení po plastice svatého Aloise z Gonzagy bohužel skončilo jejím poškozením,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba. Shodou okolností se tak stalo, právě když na kontrolu náměstí přijížděla hlídka městské policie. Celou situaci tak viděla a okamžitě zasáhla,“ dodal.

Případ si převzali republikoví policisté kvůli důvodnému podezření ze spáchání trestného činu.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude. Podle nové legislativy se poplatek za komunální odpad, ukládaný...
15.01.2021 - 10:14
Komentáře