Reklama
reklama

Zájemci o nový řidičský průkaz si mohou sjednat termín, vyhnou se tak frontám

V březnu končí platnost velké řady řidičských průkazů vydaných v roce 2007. O nový řidičský průkaz žádá v průměru tisíc lidí týdně a magistrát tak varuje před dlouhým čekáním. Tomu se však dá snadno vyhnout, stačí si sjednat termín elektronicky.

Lidé, které v březnu čeká výměna řidičského průkazu, by se měli připravit na delší čekání. Úředníci brněnského magistrátu v extrémních případech přijímají dokonce 500 žádostí za den. Pokud tedy nepatříte k těm, kteří oplývají trpělivostí a nevadí jim trávit čas ve frontách, můžete si termín k podání dokladu objednat elektronicky. Vyřízení takové žádosti je otázkou chvíle a na magistrátu už jen žadatel zkontroluje všechny údaje a doloží aktuální fotografii. Podle slov Jitky Dundálkové, vedoucí oddělení agend řidičů, bývá právě s fotografií největší problém. Musí být opravdu aktuální a mít stanovené parametry. 

Výměna řidičského průkazu je bezplatná a doba vyhotovení se pohybuje okolo dvaceti dnů. Řidiči také mohou zvolit expresní výměnu do pěti pracovních dnů, za tu si však připlatí 500 korun. Pokud však zaváhají a přijdou na magistrát s průkazem, kterému již skončila platnost, žádný náhradní doklad jim nebude vystaven. Další vlna výměny řidičských průkazů se očekává v říjnu a listopadu, přičemž výměnu lze provést již tři měsíce před skončením platnosti průkazu.

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) se už počtvrté spojilo s nadačním fondem Muži proti rakovině, který je organizátorem akce Movember v České republice. Tramvaje, trolejbusy a autobusy v...
27.10.2021 - 08:01
Ve čtvrtek 28. října 2021 je nejen Den vzniku samostatného československého státu, ale také svátek pro sportovní fandy. Od 15:20 se totiž v hale Vodova odehraje brněnské futsalové derby.
26.10.2021 - 13:49
Železniční nehoda včera večer zastavila provoz na trati v Rájci-Jestřebí na Blanensku.
26.10.2021 - 08:18
Zlato bylo vždy ozdobou a znamením elit. Zlato symbolizuje vznešenost, bohatství a moc, dává pocit hojnosti, lesku a bohatství.
25.10.2021 - 14:09
Na muže postávajícího v houští nedaleko školy upozornila strážníky v pátek odpoledne žena procházející jednou z komárovských ulic.
25.10.2021 - 08:18
Bagry, ale i stavební stroje a technika. Brňané se mohou v následujících měsících těšit v ulicích svého města na čilý ruch. Proměňovat se bude neustále Mendlovo náměstí, novinky čekají Staré Brno i...
24.10.2021 - 14:01
Komentáře