Reklama
reklama

Zájemci o nový řidičský průkaz si mohou sjednat termín, vyhnou se tak frontám

V březnu končí platnost velké řady řidičských průkazů vydaných v roce 2007. O nový řidičský průkaz žádá v průměru tisíc lidí týdně a magistrát tak varuje před dlouhým čekáním. Tomu se však dá snadno vyhnout, stačí si sjednat termín elektronicky.

Lidé, které v březnu čeká výměna řidičského průkazu, by se měli připravit na delší čekání. Úředníci brněnského magistrátu v extrémních případech přijímají dokonce 500 žádostí za den. Pokud tedy nepatříte k těm, kteří oplývají trpělivostí a nevadí jim trávit čas ve frontách, můžete si termín k podání dokladu objednat elektronicky. Vyřízení takové žádosti je otázkou chvíle a na magistrátu už jen žadatel zkontroluje všechny údaje a doloží aktuální fotografii. Podle slov Jitky Dundálkové, vedoucí oddělení agend řidičů, bývá právě s fotografií největší problém. Musí být opravdu aktuální a mít stanovené parametry. 

Výměna řidičského průkazu je bezplatná a doba vyhotovení se pohybuje okolo dvaceti dnů. Řidiči také mohou zvolit expresní výměnu do pěti pracovních dnů, za tu si však připlatí 500 korun. Pokud však zaváhají a přijdou na magistrát s průkazem, kterému již skončila platnost, žádný náhradní doklad jim nebude vystaven. Další vlna výměny řidičských průkazů se očekává v říjnu a listopadu, přičemž výměnu lze provést již tři měsíce před skončením platnosti průkazu.

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Velké vyřezávané marionety, loutky javajkového typu, originální maňásci ve spojení s herci na scéně, působivá scénografie využívající vitráže, zpěv tradičních koled i nových vánočních písní a...
07.12.2021 - 10:12
Rychlým skrčením mezi vozy zaparkované v Kuldově ulici zareagoval dnes kolem jedné hodiny ráno osmnáctiletý mladík na blížící se autohlídku městské policie.
06.12.2021 - 18:23
Koncem prosince to bude rok, co ve Fakultní nemocnici u sv. Anny začali zdravotníci očkovat proti nemoci COVID-19. První dávky byly podány přesně 27. prosince 2020, doteď jich celkem bylo zhruba 210...
06.12.2021 - 10:33
Značka Starobrno se rozhodla zpříjemnit pivařům v celé České republice letošní advent. Na trh proto posílá novinku – adventní speciál Červený ležák.
04.12.2021 - 09:37
V těchto dnech začíná v Brně praktická realizace projektu solární elektrárny na střechách brněnských domů. Prvních 88 fotovoltaických panelů nechává SAKO Brno instalovat na bytové komplexy Vojtova 7...
03.12.2021 - 08:57
Muzeum města Brna rozsvítí dnes 2.12. v 17 hodin na hradě Špilberku nejvyšší vánoční strom.
02.12.2021 - 09:33
Komentáře