Reklama
reklama

Vila Tugendhat nabídne nové prohlídkové okruhy

Letní měsíce přinesou hostům vily Tugendhat možnost navštívit tuto památku UNESCO na nových prohlídkových okruzích. Dvojice okruhů doplní stávající, u veřejnosti dlouhodobě oblíbenou nabídku. Hosté se mohou těšit na večerní prohlídky interiérů nebo na nově vytvořenou trasu vedoucí po terasách vily.

Zájem o prohlídky vily Tugendhat je od jejího znovuotevření pro veřejnost v únoru 2012 konstantě vysoký a dostupná kapacita prohlídek je často vyprodána i na několik měsíců předem, což dokládá i fakt, že vilu navštívilo od roku 2012 na 400 000 návštěvníků.

Vila Tugendhat je zcela unikátní kromě svého jedinečného technického i architektonického řešení, rovněž vysokým podílem původních prvků a materiálů, které se přes veškeré dějinné události dodnes dochovaly. Právě vysoká míra autenticity je jedním z hlavních důvodů, proč je vila Tugendhat od roku 2001 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

„Z této skutečnosti vyplývá povinnost vilu chránit pro další generace a prohlídky interiérů mají tudíž stanoveny kapacitní limity. Na druhou stranu nás ale s kolegy, kteří ve vile pracují, dlouhodobě trápí, že řadě hostů nemůžeme vyhovět tak, jak bychom si přáli. Proto jsme hledali cesty, jak skloubit limity stávajícího čilého provozu objektu s poptávkou našich návštěvníků“, uvedl ředitel Muzea města Brna, Zbyněk Šolc.

Výsledkem je dvojice prohlídkových okruhů, které budou v prodeji od 11. května 2022, 10.00 online na www.tugendhat.eu. Prvním jsou tzv. Večerní prohlídky vily, v jejichž rámci bude možné absolvovat hodinovou prohlídku interiéru v unikátní atmosféře pátečního večera. Prohlídky jsou naplánovány od května do září, vždy se začátkem ve 20.30 a jsou omezeny na 16 osob.

Absolutní novinkou je pak okruh Vila zvenku, jenž bude v nabídce ve víkendových termínech od června do září. Návštěvníci se na tomto okruhu vedoucím především po terasách vily podívají i do částí domu, které nejsou běžnou součástí již zavedených prohlídek. „Díky Miesově geniálnímu propojení interiérů a exteriérů pomocí velkoformátových oken hlavního obytného prostoru můžeme klientům ukázat a vysvětlit veškeré zásadní koncepty domu i bez nutnosti přímého vstupu do interiérů a návštěvník tedy uvidí totéž co na běžné prohlídce.“ doplnil Zbyněk Šolc.

Plánovaná délka této prohlídky je cca. 40 minut, tudíž je alternativou i pro klienty, kteří nemají prostor pro 60 nebo 90minutovou prohlídku interiérů.

Vstupné na Večerní prohlídky vily je totožné jako na Základní prohlídkový okruh vily, včetně veškerých slev, plné vstupné tedy stojí 350 Kč/osoba. Vila zvenku má plné vstupné stanoveno na 150 Kč/osoba, rodinné na 350 Kč a snížené na 100 Kč/osoba. 

Zdroj:MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehodu předávali strážníci k prošetření v pondělí v podvečer. Poblíž zastávky městské hromadné dopravy na brněnských Vinohradech dle svědka řidič kamionu při couvání přejel přívěsem přes...
07.06.2023 - 07:56
Od 5.června se do systému rezidentního parkování připojila oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.
06.06.2023 - 08:53
V sobotu nad ránem byl přistižen řidič motorového vozidla při řízení pod vlivem alkoholu. Hlídka řidiče zajistila v Kohoutovicích.
05.06.2023 - 08:36
Brněnský big band Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5....
03.06.2023 - 10:38
Kardiologové z elektrofyziologické skupiny I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU provedli první přímý přenos ablačního výkonu pomocí technologie PFA se...
03.06.2023 - 09:15
Kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři postupně pomohli téměř devadesátileté ženě, která ve středu upadla v severní části Brna na ulici. Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu...
02.06.2023 - 14:56
Komentáře