Reklama
reklama

Vila Tugendhat nabídne nové prohlídkové okruhy

Letní měsíce přinesou hostům vily Tugendhat možnost navštívit tuto památku UNESCO na nových prohlídkových okruzích. Dvojice okruhů doplní stávající, u veřejnosti dlouhodobě oblíbenou nabídku. Hosté se mohou těšit na večerní prohlídky interiérů nebo na nově vytvořenou trasu vedoucí po terasách vily.

Zájem o prohlídky vily Tugendhat je od jejího znovuotevření pro veřejnost v únoru 2012 konstantě vysoký a dostupná kapacita prohlídek je často vyprodána i na několik měsíců předem, což dokládá i fakt, že vilu navštívilo od roku 2012 na 400 000 návštěvníků.

Vila Tugendhat je zcela unikátní kromě svého jedinečného technického i architektonického řešení, rovněž vysokým podílem původních prvků a materiálů, které se přes veškeré dějinné události dodnes dochovaly. Právě vysoká míra autenticity je jedním z hlavních důvodů, proč je vila Tugendhat od roku 2001 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

„Z této skutečnosti vyplývá povinnost vilu chránit pro další generace a prohlídky interiérů mají tudíž stanoveny kapacitní limity. Na druhou stranu nás ale s kolegy, kteří ve vile pracují, dlouhodobě trápí, že řadě hostů nemůžeme vyhovět tak, jak bychom si přáli. Proto jsme hledali cesty, jak skloubit limity stávajícího čilého provozu objektu s poptávkou našich návštěvníků“, uvedl ředitel Muzea města Brna, Zbyněk Šolc.

Výsledkem je dvojice prohlídkových okruhů, které budou v prodeji od 11. května 2022, 10.00 online na www.tugendhat.eu. Prvním jsou tzv. Večerní prohlídky vily, v jejichž rámci bude možné absolvovat hodinovou prohlídku interiéru v unikátní atmosféře pátečního večera. Prohlídky jsou naplánovány od května do září, vždy se začátkem ve 20.30 a jsou omezeny na 16 osob.

Absolutní novinkou je pak okruh Vila zvenku, jenž bude v nabídce ve víkendových termínech od června do září. Návštěvníci se na tomto okruhu vedoucím především po terasách vily podívají i do částí domu, které nejsou běžnou součástí již zavedených prohlídek. „Díky Miesově geniálnímu propojení interiérů a exteriérů pomocí velkoformátových oken hlavního obytného prostoru můžeme klientům ukázat a vysvětlit veškeré zásadní koncepty domu i bez nutnosti přímého vstupu do interiérů a návštěvník tedy uvidí totéž co na běžné prohlídce.“ doplnil Zbyněk Šolc.

Plánovaná délka této prohlídky je cca. 40 minut, tudíž je alternativou i pro klienty, kteří nemají prostor pro 60 nebo 90minutovou prohlídku interiérů.

Vstupné na Večerní prohlídky vily je totožné jako na Základní prohlídkový okruh vily, včetně veškerých slev, plné vstupné tedy stojí 350 Kč/osoba. Vila zvenku má plné vstupné stanoveno na 150 Kč/osoba, rodinné na 350 Kč a snížené na 100 Kč/osoba. 

Zdroj:MMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
První nákladní automobil pro svoz odpadu plně na elektrický pohon má Brno. Jde o Volvo FE Electric, patří městské společnosti SAKO Brno a do brněnských ulic vyjede v druhé polovině srpna.
17.08.2022 - 14:08
Závěrečná srpnová šňůra unikátních open-air divadelních představení na nádvořích moravských a českých zámků a hradů Strašidlo cantervillské se rozjede v úterý 16. srpna na Slezskoostravském hradě,...
16.08.2022 - 14:47
Čerstvě rozbitou lavičku míjeli o víkendu návštěvníci Schreberových zahrádek.
15.08.2022 - 05:25
Místo horníků a dělníků v automobilkách se „nejrizikovějším“ zaměstnáním za loňský rok stala práce ve zdravotnictví a sociální péči, alespoň podle počtu uznaných nemocí z povolání. Skladbu osob...
14.08.2022 - 11:23
Jeden ze tří brněnských eko domečků představuje návštěvníkům, jak by mohlo vypadat bydlení budoucnosti a zároveň slouží jako zábavná vzdělávací pomůcka. Střecha dřevěného domku je osazena zeleným...
13.08.2022 - 13:41
Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. - 1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH - Brněnská...
12.08.2022 - 13:46
Komentáře