Reklama
reklama

VIDEO: Ztraceného jezevčíka nalákali strážníci ve sklepě na dušenou šunku

Úzkým pootevřeným okénkem se dostal do sklepa cizího rodinného domu jezevčík jménem Žolík.

V sobotu tuto událost oznámila na linku 156 brněnským strážníkům žena z Žabovřesk poté, co psa ze suterénu slyšela štěkat mezi přepravkami. Předpokládala, že se tam nejspíš zřítil. Hlídka za ním s vodítkem sešla po schodech, ale přerušit štěkání ho přiměla až tím, že mu do tlamy vložila šunku dušenou v páře. Strážnice si několika plátky výběrové uzeniny velmi brzy získala jeho náklonnost a připnula mu karabinu k obojku. S důvtipem hlídka vyřešila i otázku, komu hrubosrstý jezevčík patří. Na sociálních sítích si prohlédla skupiny se ztracenými zvířaty a během chvíle objevila kontakt na majitelku. Padesátnice svého psa hledala už od středy a strážníkům řekla, že se do ulice každý den vracela. Usoudila, že do sklepa nejspíš skočil dobrovolně, protože po pozemku rodinného domu se pohybuje kočka. Sobotní záchrana tak přišla v pravou chvíli a v neděli už mohl Žolík ve svém pelechu spokojeně oslavit desáté narozeniny. Ještě než ho však strážníci nechali odejít, jeho majitelku upozornili, že by ho měla venčit na vodítku. Kolem krku sice měl stažený náhubek, který mu nejspíš při prolézání okénkem sklouzl z čenichu, ten ale nebyl žádnou překážkou jeho útěku. Vzhledem ke starostem a obavám, které žena při hledání psa měla, vyhodnotili strážníci tuto domluvu jako dostatečnou.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nestandardní jízda řidiče nákladního automobilu mobilizovala v neděli večer kolemjdoucí, kteří tak upozornili na tísňovou linku brněnské policisty.
21.04.2021 - 09:46
Potřebu výtvarně se vyjádřit měli v noci na pondělí dva muži, kteří stříbrnou barvou posprejovali skleněnou výplň a obklad schodiště v podchodu u hlavního nádraží.
20.04.2021 - 08:23
Novou alej jabloní, hrušní a švestek včera vysadili energetici k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany...
18.04.2021 - 14:52
V zajetí městského ruchu se ve čtvrtek odpoledne ocitla kachna s několika mláďaty.
17.04.2021 - 14:52
Od včerejšího dne startuje proces vracení peněz za nevyužité vstupenky, které byly prodány na loňský ročník závodu série MotoGP v Brně na Masarykově okruhu. TIC BRNO zahájil přípravu vracení ihned po...
17.04.2021 - 12:50
Dvě poškozená auta našli ve středu odpoledne brněnští strážníci v Černých Polích po telefonátu svědků na linku 156.
16.04.2021 - 09:56
Komentáře