Reklama
reklama

VIDEO: Strážníci zachránili ze sněhu silně podchlazeného muže. Upozornila na něho procházející rodina

Trasa kolem lesíka poblíž medlánecké chatové oblasti se v úterý odpoledne mohla stát osudnou pro čtyřiačtyřicetiletého muže.

Muž v důsledku své podnapilosti upadl do čerstvého sněhu a zůstal ležet na zemi bez reálné možnosti zvednout se a jít dál. V mrazivém počasí tudy náhodou procházela rodina, která si muže všimla a telefonátem na tísňovou linku 156 mu zřejmě zachránila život. Strážníci viděli, že má zmodralé rty a je silně podchlazený. Jejich přítomnost sice vnímal, ale nebyl si vůbec jistý, kdo na něho mluví. Neměl tušení, kde je ani jak se tam dostal. Na otázku, co přesně vypil, strážníkům jen s námahou odpověděl, že jim nebude lhát. Hlídce městské policie se muže po chvíli podařilo zvednout a s vydatným podpíráním z obou stran ho nakonec pomalými krůčky dovedla k silnici, aby se k němu včas a bez bloudění dostala sanitka. Ve vyhřátém služebním vozidle pak zůstal až do příjezdu záchranářů. Od strážníků si ho převzali a po prvotním ošetření odvezli do nemocnice.

Zdroj: TZ MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ani série chladnějších dnů příliš nevylepšila situaci na zamrzajících vodních plochách v Brně.
21.01.2021 - 07:49
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Komentáře