Reklama
reklama

VIDEO: Strážníci v Denisových sadech odzbrojili ženu s pistolí

Brněnští strážníci v Denisových sadech prověřovali informaci o ženě, která si tam prý aplikovala injekční stříkačkou drogy a předtím manipulovala se zbraní, a dokonce z ní i střílela.

Na místo během okamžiku dorazila hlídka pořádkové jednotky městské policie a přes křoví viděla, že mladé ženě sedící na lavičce skutečně leží u nohou pistole. Strážníci proto se služebními zbraněmi v rukou a hlavněmi namířenými k zemi rychle a nepozorovaně přistoupili k ní a ženu i její dva známé důrazně vyzvali, aby okamžitě odstoupili. Jeden ze strážníků současně nohou odsunul zbraň na bezpečné místo mimo dosah trojice. Na první pohled bylo absolutně nerozeznatelné, jestli se opravdu jedná o skutečnou střelnou zbraň nebo maketu. Vyražené měla i sériové číslo. Při bližším prozkoumání strážníci zjistili, že je to airsoftová pistole s plynovou kartuší. Dvacetiletá žena i třiatřicetiletý muž přiznali, že z ní v parku opravdu opakovaně stříleli. Přivolaní státní policisté vyloučili spáchání trestného činu, strážníci proto sobotní případ předávají k projednání ve správním řízení.

Držitel zbraně této kategorie ji podle zákona nesmí nosit viditelně na veřejnosti. Je také výslovně zakázané se zbraní na veřejně přístupném místě jakkoliv manipulovat, pokud je dotyčný pod vlivem drog, alkoholu nebo i léků. Trojice se však vystavila ještě mnohem většímu nebezpečí. Zbraň působila naprosto autenticky a při neopatrném zacházení by mohla způsobit paniku. Ozbrojený člověk, který by se cítil v ohrožení, by mohl za určitých okolností cítit potřebu se bránit a v krajním případě použít svoji zbraň.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velké vyřezávané marionety, loutky javajkového typu, originální maňásci ve spojení s herci na scéně, působivá scénografie využívající vitráže, zpěv tradičních koled i nových vánočních písní a...
07.12.2021 - 10:12
Rychlým skrčením mezi vozy zaparkované v Kuldově ulici zareagoval dnes kolem jedné hodiny ráno osmnáctiletý mladík na blížící se autohlídku městské policie.
06.12.2021 - 18:23
Koncem prosince to bude rok, co ve Fakultní nemocnici u sv. Anny začali zdravotníci očkovat proti nemoci COVID-19. První dávky byly podány přesně 27. prosince 2020, doteď jich celkem bylo zhruba 210...
06.12.2021 - 10:33
Značka Starobrno se rozhodla zpříjemnit pivařům v celé České republice letošní advent. Na trh proto posílá novinku – adventní speciál Červený ležák.
04.12.2021 - 09:37
V těchto dnech začíná v Brně praktická realizace projektu solární elektrárny na střechách brněnských domů. Prvních 88 fotovoltaických panelů nechává SAKO Brno instalovat na bytové komplexy Vojtova 7...
03.12.2021 - 08:57
Muzeum města Brna rozsvítí dnes 2.12. v 17 hodin na hradě Špilberku nejvyšší vánoční strom.
02.12.2021 - 09:33
Komentáře