Reklama
reklama

VIDEO: Podnapilý muž vyzval strážníka na souboj

Středem silnice přímo proti přijíždějícímu služebnímu vozidlu městské policie si to ve čtvrtek namířil sedmatřicetiletý chodec na Pálavském náměstí.

Strážníci před mužem zastavili a předpokládali, že jim své chování vysvětlí. Ten se ale místo toho rozkřičel, a když s ním chtěli projednat prohřešek proti zákonu o silničním provozu, stáčel neustále řeč ke svým nedávným příhodám. Sám od sebe přiznal, že je opilý, a odhadl, že má přes dvě promile. Doklady u sebe neměl a než hlídce nadiktoval své osobní údaje, vulgárně ji urážel. Zákonné výzvy strážníků bral na lehkou váhu a bez zjevné souvislosti se vydával za občanskou hlídku. Zřejmě ve snaze blýsknout se svými znalostmi začal hlasitě citovat neexistující pasáž ústavy. K podezřením z několika přestupků proti veřejnému pořádku pak přibylo ještě podezření z porušení městské vyhlášky o pití alkoholu. Jednoho ze zasahujících strážníků vyzýval k souboji a jeho odmítnutí uzavřel výhružkou, že mu zlomí vaz. Strážníci přivolali na místo hlídku Policie České republiky, a ta si případ převzala pro důvodné podezření z trestného činu.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Galerijní tramvaj, charitativní projekt Dopravního podniku města Brna, propůjčí své vnitřní prostory neziskové organizaci Ratolest Brno a jejímu jedinečnému benefičnímu projektu Galerie Ratolest.
04.12.2020 - 09:12
Pouhých čtrnáct dní mělo nové vedení kraje na sestavení rozpočtu na příští rok. Jeho sestavování komplikuje nedávno schválený návrh daňových změn. Kraj bude mít celkově kvůli zrušení superhrubé mzdy...
03.12.2020 - 13:29
Do velmi nepříjemné situace se v pátek večer dostal muž v Denisových sadech, když chtěl své známé předvést svoje hudební vlohy.
02.12.2020 - 12:17
Od středy 2. prosince 2020 se vrací všechny tramvajové a trolejbusové linky v Brně do běžného provozu.
02.12.2020 - 11:11
Řidiči zaparkovaných vozidel na Vinohradech, zřejmě nebudou v dobrém vzpomínat na ženu, která pravděpodobně ve vzteku trhala autům stěrače.
01.12.2020 - 08:03
Zřejmě nedočkavost vedla ke zkratkovitému jednání mladé ženy v centru Brna.
29.11.2020 - 18:40
Komentáře