Reklama
reklama

VIDA! vás vezme do světa barev

Odhalte tajemství barev v nové výstavě Barvosvětem v zábavním vědeckém parku VIDA! Musí být stín vždycky šedý? Která barva byla cennější než zlato? Je černá stejná jako pestrobarevná? Navštivte naši hravou výstavu a najděte odpovědi nejen na tyto otázky!

Zažijte dobrodružství v duhovém světě společně s Chamorrem, šedivým chameleonem, a poznejte, jaký by byl svět bez barev. „Proměníte denní světlo v duhu, oklamete vlastní zrak barevnými iluzemi nebo zjistíte, jak vytvořit bílou za pomoci tří dalších barev,” přibližuje některé z hravých exponátů Lucie Čáslavová, manažerka expozice. Výstava Barvosvětem je v ceně vstupenky do VIDA! a můžete ji navštívit až do konce září. 

Výstavu, v originále nazvanou More than colours, jsme si jako první v Česku zapůjčili z rakouského muzea Wissens.wert.welt. „V sedmi barevných pokojích se seznámíte s barvami z nejrůznějších pohledů a zjistíte, že jsou mnohem více než jen prostředkem k malování,“ láká k návštěvě koordinátor dočasných výstav ve VIDA! Martin Kirkby.

Na cestě barevným světem odhalíte, jakou roli hrají rostliny, živočichové nebo minerály v získávání barevných pigmentů. Jak vypadá ultramarínová, šafránová nebo karmínová? Budete překvapeni, s kolika odstíny se zde setkáte. Uvidíte svět očima včely, zjistíte, jaký význam mají jednotlivá zbarvení v přírodě nebo jak silně dokážou barvy ovlivnit naše pocity a náladu. 

Pokud se rozhodnete projít světem barev po škole nebo práci, využijte nejlevnější odpolední vstupenku za 90 Kč. Platí ve všední dny od úterý do pátku od 16 do 18 hodin. Přijďte se do VIDA! parku přesvědčit, že výstava Barvosvětem okouzlí nejen rodiče se školáky, ale i dospělé. 

Otevírací doba VIDA! v květnu

Pondělí 9:00–14:00

Úterý až pátek 9:00–18:00

Víkendy a svátky 10:00–18:00

TZ

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehodu předávali strážníci k prošetření v pondělí v podvečer. Poblíž zastávky městské hromadné dopravy na brněnských Vinohradech dle svědka řidič kamionu při couvání přejel přívěsem přes...
07.06.2023 - 07:56
Od 5.června se do systému rezidentního parkování připojila oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.
06.06.2023 - 08:53
V sobotu nad ránem byl přistižen řidič motorového vozidla při řízení pod vlivem alkoholu. Hlídka řidiče zajistila v Kohoutovicích.
05.06.2023 - 08:36
Brněnský big band Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5....
03.06.2023 - 10:38
Kardiologové z elektrofyziologické skupiny I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU provedli první přímý přenos ablačního výkonu pomocí technologie PFA se...
03.06.2023 - 09:15
Kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři postupně pomohli téměř devadesátileté ženě, která ve středu upadla v severní části Brna na ulici. Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu...
02.06.2023 - 14:56
Komentáře