Reklama
reklama

V Kohoutovicích se nově připravuje kamerový systém

Po mnoha letech se v Kohoutovicích zahájil proces budování kamerového systému. Aktuálně probíhá projekce prvních čtyř kamer, které pokryjí prostor před ZŠ Chalabalova, parkoviště při Aquaparku, náměstí před poliklinikou a konečnou trolejbusu. Na tomto projektu se vedle městské části podílely Brněnské komunikace i Městská policie a je financován z rozpočtu města Brna. Výstavba kamerového systému je etapizována do dvou částí, přičemž letos vzniká projektová dokumentace na realizaci prvních čtyř kamer, další budou následovat během příštího roku. Na realizaci této dokumentace je vyčleněno pro letošní rok 290 tisíc Kč. Realizace, která je předběžně vyčíslena na 4,8 milionu korun je plánována příští rok.

První část realizace kamerového systému v Kohoutovicích se týká čtyř kritických oblastí – prostor před ZŠ Chalabalova a při parkovišti u kohoutovického Aquaparku, na prostranství před poliklinikou a na konečné MHD Jírovcova. Místním obyvatelům toto opatření zásadně zvýší bezpečnost v jednotlivých lokalitách a městským policistům pomůže usnadnit a zefektivnit jejich práci.

“Na ulici Vaňhalova, u Aquaparku, parkuje velké množství aut. Často zde dochází k přestupkovému jednání a stížnostem našich občanů na nedostatečný dozor. Obzvláště v nočních hodinách nemá projíždějící hlídka v automobilu šanci vidět přilehlé oblasti a pěší hlídky zde bohužel nemohou působit po celý den. Jsem rád, že zde vznikne otočná 360° kamera, která bude umístěna na budově Aquaparku, a bude pro všechny velkou pomocí,” uvedl kohoutovický starosta Jakub Hruška.

V lokalitě u polikliniky na horním náměstí častokrát docházelo ke stížnostem občanů na bezpečnost. Díky kamerám bude do budoucna docházet k rychlejšímu řešení jednotlivých případů.

“Lokalita před poliklinikou patří právem za lidmi často kritizované místo, právě z hlediska bezpečnosti. Proto vítáme, že jedním z prvních kamerových bodů bude mířit právě sem, tak, jak tomu bylo i v případě mobilní kamery městské policie, kterou nám zde umístila. Chtěl bych poděkovat zástupcům Městské policie, Brněnských komunikací i Technických sítí města Brna. Bez jejich pomoci by zavedení kamerového systému nebylo možné,” dodává Hruška.

S projekcí druhé etapy kamerového systému městská část počítá nejpozději v příštím roce, kdy by mělo dojít k doplnění kamer na dalších místech. Především na prostranství před ubytovnou na ulici Výletní. Důvodem pro etapizaci není jen finanční náročnost, ale také nutnost připojit body na metropolitní síť, která není v Kohoutovicích dosud vybudována v dostatečné míře. Předpokládaná finanční náročnost první etapy je 4,8 milionů korun.

Zdroj: ÚMČ Brno-Kohoutovice

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehodu předávali strážníci k prošetření v pondělí v podvečer. Poblíž zastávky městské hromadné dopravy na brněnských Vinohradech dle svědka řidič kamionu při couvání přejel přívěsem přes...
07.06.2023 - 07:56
Od 5.června se do systému rezidentního parkování připojila oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.
06.06.2023 - 08:53
V sobotu nad ránem byl přistižen řidič motorového vozidla při řízení pod vlivem alkoholu. Hlídka řidiče zajistila v Kohoutovicích.
05.06.2023 - 08:36
Brněnský big band Cotatcha Orchestra oslaví 100 let od narození amerického trumpetisty Thada Jonese a 110 let od narození amerického jazzového klarinetisty Woodyho Hermana speciálním koncertem 5....
03.06.2023 - 10:38
Kardiologové z elektrofyziologické skupiny I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU provedli první přímý přenos ablačního výkonu pomocí technologie PFA se...
03.06.2023 - 09:15
Kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři postupně pomohli téměř devadesátileté ženě, která ve středu upadla v severní části Brna na ulici. Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu...
02.06.2023 - 14:56
Komentáře