Reklama
reklama

V brněnských Kohoutovicích pořídili automat na ovoce a zeleninu od lokálních farmářů

Od ledna si mohou lidé v Kohoutovicích dopřát čerstvé ovoce a zeleninu od lokálních farmářů z nedalekých Malhostovic a okolí. Výpěstky jsou nově dostupné v automatu, nesoucím název „BRAMAT“, který je umístěn na náměstí u OC Lipsko, kde doposud čerstvá zelenina chyběla i v rámci stánkového prodeje.

„Mám velikou radost, že konečně máme v Kohoutovicích automat na ovoce a zeleninu. Je to projekt, se kterým jsem se seznámil již v jeho pilotní fázi, kdy fungoval pouze v blízkosti majitele a o jeho umístění v Kohoutovicích jsme s kolegy usilovali od samotného počátku,“ komentuje umístění automatu na zeleninu kohoutovický starosta Jakub Hruška (KDU-ČSL).

Kohoutovický automat poskytuje čerstvé ovoce, jako jsou jablka a hrušky a rozmanité druhy zeleniny od brambor, cibule a česneku až po kořenovou zeleninu. Platba i nákup samotný je velmi jednoduchý. Cena plodin se pohybuje přibližně těm supermarketovým. Zákazník si zvolí plodinu, o kterou má zájem, bezkontaktně zaplatí kartou a zboží mu vyklopí speciální dopravník z pozinkovaného kbelíku.

První dny ukázaly, že je o tento druh prodeje zájem, a to jak pro jeho dostupnou cenu, ale především kvalitu, kterou farmáři dodávající do automatu garantují. Počáteční obavy o uchování plodin ve správné teplotě rozptýlil majitel Bramatu, pan Grundwald, který automat opatřil nejen bezhotovostní platbou a inovativním pojezdem kbelíků, ale také klimatizační jednotkou, která zajišťuje kvalitu potravin.

TZ: MČ Brno-Kohoutovice

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ženu s pořezaným a krvácejícím lýtkem ošetřovali dnes o půl páté ráno strážníci z pořádkové jednotky městské policie.
05.02.2023 - 14:29
Mnoho lidí má zdravotní potíže, za které může jejich profese a pracovní náplň. Mezi nejčastější nemoci z povolání patří syndrom karpálního tunelu, který postihuje zaměstnance od kancelářských pozic...
03.02.2023 - 17:43
Se svým záměrem pochlubit se vlastním tělem příliš neuspěla žena, která včera v centru města zastavovala návštěvníky luxusní restaurace.
03.02.2023 - 09:52
Dopravní podnik města Brna za loňský rok eviduje celkem 413 stížností cestujících na své služby. Jedná se o nejnižší číslo za dobu, kdy připomínky eviduje. Pouhá čtvrtina stížností je po jejich...
02.02.2023 - 17:24
Cestovatel Tomáš Vaňourek se po své výpravě do Asie, inspirované pány Hanzelkou a Zikmundem, tentokrát rozhodl zopakovat a také rozšířit první putování H + Z napříč Afrikou a Amerikou. S ročním...
02.02.2023 - 07:37
Záchrannou akci v bohunickém panelovém domě spustil v sobotu odpoledne naléhavý telefonát na tísňovou linku 156.
31.01.2023 - 13:10
Komentáře