Reklama
reklama

Všechny body zůstaly na Západě Čech

ometa nastoupila do třetího venkovního zápasu v řadě s deseti odchovanci v sestavě, kteří prošli všemi mládežnickými kategoriemi brněnského klubu. Soupeřem byly Karlovy Vary, jež mají letos ve svém kádru další dva komeťácké odchovance. Výsledek zápasu byl až do závěrečných minut otevřený, všechny body přesto po boji zůstaly na Západě Čech. Obránce Filip Král si ve druhé třetině přesnou střelou od modré čáry připsal svůj první gól v extralize v kariéře.

Domácí hokejisté vstoupili do úvodní dvacetiminutovky aktivněji. V páté minutě ujeli do přečíslení dva na jednoho, Lukáš Klimeš ovšem Koblasovo zakončení po přihrávce Kohouta skvěle vyrazil. I proti další karlovarské šanci se gólmanovi Komety podařilo zasáhnout. Závar kolem brankoviště totiž Klimeš ustál a jeho spoluhráči vzápětí vyhodili kotouč do bezpečí na zakázané uvolnění. Druhá polovina třetiny se odehrála prakticky celá v nevyrovnaném počtu. Většinu doby se v přesile drželi hráči domácího týmu, Kometa si zahrála jen jednu zkrácenou početní výhodu. Branku jsme do sirény neviděli a domácí si část jedné své přesilové hry přenesli ještě do druhé třetiny.

Už to vypadalo, že se Kometě podaří ubránit celé čtyřminutové vyloučení, jenže sedm sekund před návratem Gajarského na led se karlovarští hokejisté poprvé prosadili. Mikuš vyhrál vhazování na Půlpána, jehož nahození usměrnil za bezmocného Klimeše Ondřej Beránek - 1:0. Hra nabízela podobný obrázek i v dalších minutách, tedy až do chvíle, kdy přišlo vyrovnání. Filip Král dostal puk na modrou čáru, Zaťovič dobře clonil Bednářovi a talentovaný obránce čistým průstřelem do šibenice vstřelil svůj první gól v extralize – 1:1. Karlovy Vary se ovšem ještě do přestávky dokázaly vrátit do jednobrankového vedení. Trestné střílení Davida Kašeho ještě Klimeš skvěle zlikvidoval, na střelu Jakuba Lauka z mezikruží po nedorozumění v obraně už ale brněnský gólman nestačil. Do kabin se tak po čtyřiceti minutách odcházelo za stavu 2:1 pro domácí.

Oslabení limitovala snahu Komety o vstřelení další branky i v závěrečné periodě. Během toho pátého se znovu zaskvěl Klimeš a na druhé straně měl pak skvělou šanci Zaťovič, po Muellerově přihrávce ale z mezikruží minul. Svou celkem šestou přesilovou hru pak už Západočeši využili a situace to byla podobná té z úvodu druhé třetiny. Ondřej Beránek totiž opět tečoval Pulpánovo nahození mimo dosah Klimeše a bylo to o dva góly - 3:1. Brňané se ovšem nevzdali a necelých osm minut před třetí sirénou se dostali znovu na dostřel. Rákos trefil svou střelou z pokleku jen Karla Pláška, který se puku následně ujal a po obtočení se kolem obránce jej poslal za záda Bednáře - 3:2. Kometa se aktivně snažila o vyrovnání až do posledních chvil, v závěru hrála dokonce i přesilovou hru a zároveň to zkoušela bez gólmana. Bránící Tomáš Vondráček ovšem ukořistil puk a poslal jej přes celé hřiště do odkryté branky – 4:2. Všechny body tak zůstaly na západě Čech.

Branky a nahrávky: 22. O. Beránek (Pulpán, T. Mikúš), 39. Lauko (O. Beránek), 51. O. Beránek (Pulpán, Zábranský), 60. Vondráček – 36. F. Král (Mueller, Freibergs), 53. Plášek ml. (Rákos, Schneider). Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 55:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ani série chladnějších dnů příliš nevylepšila situaci na zamrzajících vodních plochách v Brně.
21.01.2021 - 07:49
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Komentáře