Reklama
reklama

Vánoce, Vánoce přicházejí. Na kolik vyjdou

Obchody pomalu plní vánoční kolekce, světýlka začínají poblikávat do listopadových večerů a je jen otázkou času, kdy se z éteru začnou linout známé melodie vánočních koled. Jsou Jihomoravané, alespoň co se štědrovečerního hodování či výzdoby týče, spíše konzervativní a drží se tradic? A o kolik sáhnou letos hlouběji do svých kapes, nebudou-li se chtít svých oblíbených vánočních radostí vzdát?

Aby se mohli Brňané pokochat domem s nejvýraznější světelnou výzdobou u nás, musí urazit zhruba 100 kilometrů směr Litomyšl. Ani ve své metropoli však v minulých letech nepřišli zkrátka, světýlka mají v srdci města bohatou tradici „Počátky slavnostního osvětlení ulic v historickém centru sahají do roku 1959, kdy se v Brně konal první mezinárodních strojírenský veletrh a město se chtělo vystavovatelům ukázat v tom nejlepším světle, přeneseně i doslova,” vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková. 

Venkovní vánoční výzdobě se nevyhýbají ani místní obyvatelé, letos však budou muset kvůli situaci na energetickém trhu o její hojnosti popřemýšlet. „Každoročně zdobím balkon i všechna okna, jsme takové královští světel. Letos to ale budu muset kvůli cenám elektřiny omezit,“ povzdechnul si Pavel Davídek. Někteří proto raději sáhnou po tradičních přírodních ozdobách například ze dřeva. „Vyrábím vyřezávané ozdoby a každým rokem je zájem větší a větší. Letos budou chtít lidé ušetřit za svícení, takže dřevo nebo sláma je ideální volba. Kolekce dvaceti ozdob vyjde zhruba na 600 korun“ uvedl Ladislav Bernátek.

Vánoce bez cukroví nejsou Vánoce

Sladká vůně vanilky, oříšků a čokolády k vánočnímu období neodmyslitelně patří. I milovníci vánočního cukroví však budou letos muset počítat s vyššími cenami například u základních surovin. Příkladem lze uvést třeba oblíbené vlašské ořechy, jejichž cena se oproti loňskému roku na trzích téměř zdvojnásobila. Důvodem je především jejich slabá úroda na jižní Moravě. Řádí tu totiž škůdce, vrtule ořechová. 

Ořechy sice lze s trochou snahy pořídit o něco levněji například na internetu, v tomto případě se však může stát, že člověk získá „zajíce v pytli“. „Na různých nabídkách jsem viděla levnější ořechy, než které jsem viděla prodávat různě po Brně, ale na internetu vůbec nevím, co kupuji, nevím, jak vypadají ani nemůžu třeba jeden ochutnat. Neznám ani původ. Takže jsem se rozhodla koupit osvědčené, ale v menším množství. A taky budu letos trochu improvizovat a zkusím jiné druhy ořechů,“ popsala důchodkyně Anna Klenková.

Další možností je vydat se pro tradiční pochoutku do některé z brněnských cukráren. Přestože se aktuální společenská situace podepisuje i na nejsladším odvětví, mistři cukráři jsou na Vánoce připraveni. „Letos, vzhledem ke koronavirové době, je naše nabídka sice chudší, než bývala, ale zákazníci si od nás mohou pochutnat na čajovém máslovém pečivu, které čítá vanilkový rohlíček, lineckou kytičku, třené a podobně, na minidezertech, tedy malých krémových zákuscích s vánočními motivy, na vánočních a mikulášských perníčcích. Pořídí u nás třeba i perníkovou chaloupku nebo náš sortiment dortů zdobený vánočními symboly. Pečeme i čajové máslové pečivo pro diabetiky,“ popsala majitelka cukrárny Jarmila Křížová. 

Již 29 let se v Pusince drží ověřených receptur, které z druhů je nejoblíbenější ale není podle Jarmily Křížové možné určit. „Každý zákazník má své chutě, své cenové možnosti a požadavky na trvanlivost. Pro děti na Mikuláše jsou například oblíbené perníčky, minidezerty jsou zase žádané proto, že jsou krémové a v dnešní uspěchané době i šikovná hospodyňka nemá šanci v domácích podmínkách připravit tolik druhů, takže se naše nabídka trefí do všech chutí celé rodiny a jejich hostů, od ovocné, čokoládové, ořechové přes kokosovou až k punčové nebo perníkové. V neposlední řadě mlsají rádi i diabetici,“ vysvětlila.

Nejen cena surovin, ale i rostoucí mzdy a celkové náklady na provoz se promítají také do cen cukroví, které si mohou Brňané v místních cukrárnách objednat. „Letos jsme museli ceny zvýšit vzhledem k situaci na trhu, ale zákazníci měli možnost v měsíci říjnu využít akční slevy,“ sdělila Jarmila Křížová. Kilogram čajového máslového pečiva vyjde na 690 korun. Zavčas podle ní začali objednávat především stálí zákazníci. „Termín ukončení vánočních objednávek se řídí podle našich možností. Letos jsme naše kapacity vyčerpali třetí listopadový týden. 2 až 3 dny před Vánocemi se objednávají minidezerty,“ dodala. Ti, kdo na cukroví pozapomněli, mají ještě možnost v jiných provozech, například na Lesné mohou zájemci vybírat do konce listopadu, RAW cukroví v Komárově dokonce až do týdne před Štědrým dnem.

Na odvětví se v neposlední době podepsala i pandemie. „Koronavirová doba se dotkla všeho a všech. My jsme omezili sortiment a více dortů je pouze na objednávku. Moje heslo: Lidé mlsali, mlsají a budou mlsat! v dnešní době pokulhává, protože všechny oslavy, svatby, narozeniny, setkání firem a podobně, se zakázalo nebo hodně omezilo. Lidé musí mít finance na bydlení, hypotéku, energie, základní potraviny, oblečení a pak teprve je dort, zákusek. Buď si ho upečou doma nebo si ho odpustí. Věřím, že tato doba se překulí a my vše zvládneme, a to jak zaměstnanci, tak zákazníci, tak i v případě řešení rodinného rozpočtu. Chce to odvahu, pokoru a trpělivost ve všech směrech,“ uzavřela Jarmila Křížová.

Šup rybičku na pánvičku

Přestože jeho nepozorná konzumace může během štědrovečerní večeře způsobit nemalé komplikace, nebyly by bez něj tradiční Vánoce to pravé ořechové. Správně, řeč je o kaprovi. Ani rybáři však nezůstali těžkostí ušetřeni. „Samozřejmě se nás situace s koronavirem dotkla, zaznamenali jsme velké ztráty, neboť se zastavil celý obchod jak s živými, tak i zpracovanými rybami, uzavření hranic a nemožnost exportu, zavření restaurací,“ sdělil redakci Centrum news ředitel Rybníkářství Pohořelice Roman Osička. 

I přesto bude právě Pohořelický kapr zlatým hřebem večeře ve většině jihomoravských domácností. I v jeho případě si však budou muset letos mírně připlatit. „Po zhruba šesti letech, kdy jsme ceny ryb drželi na stejné úrovni a úspory hledali ve firmě, musíme s ohledem na nebývalý nárůst cen vstupů do výroby provést již navýšení prodejních cen, a to o 10 %. Musím však podotknout, že spotřeba sladkovodních ryb je u nás bohužel pouhých 1,4kg na osobu a rok, takže celoroční zátěž na čtyřčlennou rodinu při navýšení ceny o 10 korun za kilogram činí 56 korun na rodinu a rok,“ vysvětlil Roman Osička.

Přestože se různé trendy nevyhýbají ani rybí gastronomii, kapr je českou stálicí. „Z produkce všech sladkovodních ryb v tuzemsku tvoří kapr zhruba 95 %, takže jeho zastoupení na trhu tomu odpovídá. Zákazníci v průběhu roku samozřejmě mají zájem ochutnat i ostatní druhy ryb jako je amur, tolstolobik nebo dravé ryby jako je sumec, štika či candát. Z průmyslově odchovávaných ryb pak tvoří prim pstruh nebo losos,“ vypočítal Osička. K Vánocům však podle něj neodmyslitelně patří právě kapr. „Jsem zastáncem dodržování tradic a na štědrovečerní stůl patří náš tradiční kapr. Rybí polévka a smažená úprava kapra s bramborovým salátem má v ten slavnostní okamžik výjimečnou atmosféru,“ doplnil.

Kam dáreček? Pod stromeček

Další nedílnou součástí Vánoc je pro většinu dětí i dospělých stromeček. „Bez stromečku by Vánoce nebyly Vánoce. My doma dáváme přednost živému, provoní byt a s ním přijde ta pravá atmosféra,“ svěřila se Kateřina Hořanská. 

Fanoušci živých stromků si mohou pořídit i ty z lokálních zdrojů. „Vánoční stromky pocházejí nejen z lesních školek, z plantáží, ale i z prořezávek,“ popsala Andrea Musilová z Lesů města Brna. „V lesních školkách si mohou zákazníci s pilkou jít individuálně vybrat přímo z plantáže, kde bude cena navýšena o 100 korun za kus,“ doplnila. Řezané stromky letos vyjdou od 260 korun s výškou do metru až do 950 korun za stromeček zhruba 2,5 až 3 metry vzrostlý, ty v květináči se budou pohybovat od 150 do 890 korun.  

V letošním roce jsme bohužel byli nuceni zdražit, například kvůli zdražené pracovní síle a jejímu nedostatku, dražším pohonným hmotám a dalším obecně známým skutečnostem,“ dodala Andrea Musilová.

A jaké stromky u lidí bodují nejvíce? „Mezi favority patří jedle, smrk pichlavý i smrk ztepilý, pozadu nezůstává ani borovice lesní a černá. Hodně lidí si začíná kupovat stromek v květináči, který na jaře vysadí do své zahrady nebo při našich organizovaných akcích v lese. Nastává období, kdy se lidé začínají vracet k tradičním českým dřevinám,“ uzavřela Andrea Musilová.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Jihomoravský kraj včera spustil 1. ročník klání Cena za krajinu 2021. Do finále postoupilo z 43 projektů deset, které už fungují na území Jihomoravského kraje a bojují proti klimatickým změnám,...
18.01.2022 - 08:29
Brno čeká v letošním roce celá řada významných projektů, stavebních prací a událostí. Událostí roku budou oslavy 200. výročí narození Johanna Gregora Mendela, s čímž se pojí i právě probíhající...
17.01.2022 - 14:15
Problémy s nepředvídatelným chováním externího zaměstnance řešil ve čtvrtek personál firmy v Heršpické ulici.
16.01.2022 - 09:07
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně dlouhodobě fungovala pouze krevní banka. Na podzim roku 2019 vzniklo v prostorách krevní banky také odběrové místo pro dárce krve. Po více než dvou letech tedy...
13.01.2022 - 13:51
Poslední mrazivé dny a především noci by mohly mylně svádět k dojmu, že na brněnských přírodních vodních plochách už je dostatečně silný led k bruslení.
13.01.2022 - 07:46
Brněnská zoologická zahrada připravuje novinku v podobě prezentace ohrožených druhů migrujících ptáků. Orla bělohlavého tak v kruhové voliéře v dolní části areálu aktuálně nahradili kriticky ohrožení...
12.01.2022 - 14:00
Komentáře