Reklama
reklama

Vánoční tramvaje vyjíždí do ulic města Brna

Tradiční symbol adventu vánoční tramvaj, se po roce vrátí do centra města. Stejně jako v předešlých letech bude ozdobena svítícími vánočními motivy. V pátek 27. listopadu spolu s ní vyjede i tzv. PFková tramvaj. Brněnský dopravní podnik letos ve vánoční stánek promění svou prodejnu na Joštově ulici. Ke koupi zde bude kniha 150 let MHD v Brně, hra Brno Šalinou, čepice, šály i karty s novými motivy.

„Letošní advent v Brně bude v mnoha směrech odlišný od toho, na který jsme zvyklí. Proto jsem ráda, že tolik oblíbená vánoční tramvaj dopravního podniku i letos vyjede a přispěje ke sváteční atmosféře ve městě. Tramvaj bude v provozu od 27. listopadu do 27. prosince, vždy od 16 do 20 hodin,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

I provozu vánoční tramvaje se však dotknou drobné změny, její trasa se rozšíří na dva okruhy. „Tramvaj bude kroužit v 30minutovém intervalu na trase Česká – Náměstí Svobody – Hlavní nádraží – Nové sady – Šilingrovo náměstí – Česká – Náměstí Svobody – Hlavní nádraží – Malinovského náměstí – Česká,“ vysvětlil změnu generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Retro tramvaj typu T3 bude stejně jako v předešlých letech ozdobena světelnými rámy, na kterých se mění vánoční motivy. I letos vyjede tzv. PFková tramvaj typu Anitra, kterou ozdobí vedle polepu s vánočním přáním i osvětlení. Tento vůz bude jezdit nejčastěji na lince číslo 4. Retro T3 ve světelném kabátku vyjede letos popáté, PFková potřetí.

Pohádkově vyzdobený vánoční stánek DPMB bude letos přesunutý do prodejny podniku na Joštově ulici. K dostání zde budou nové dárkové předměty jako jsou čepice a šály s motivy dopravních prostředků nebo kalendář Rok Draka složený z vybraných fotek nových tramvají, které zaslala veřejnost. Chybět nebudou ani kniha 150 let MHD v Brně, hra Brno Šalinou nebo nové dopravácké karty a kvarteto.

Zdroj: DPMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dotační program města Zeleň střechám bude v letošním roce vypsán už potřetí. Na různých místech v Brně se tak již objevují první realizace financované z toho programu. Téměř půl milionu korun...
26.01.2021 - 08:13
Na travnatém středovém pásu v ulici Petra Křivky uvízla v sobotu dopoledne dodávka rozvážkové služby.
25.01.2021 - 07:30
Velkokapacitní očkovací místo ve Znojmě bude jen jedno a bude ve sportovní hale na Dvořákově ulici. Shodl se na tom Jihomoravský kraj jako zřizovatel očkovacího centra, Nemocnice Znojmo jako jeho...
22.01.2021 - 15:41
V únoru proběhne již devátý ročník tradiční kampaně, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. Loňského ročníku se podle průzkumů zúčastnilo až 9 %...
22.01.2021 - 10:49
Ani série chladnějších dnů příliš nevylepšila situaci na zamrzajících vodních plochách v Brně.
21.01.2021 - 07:49
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Komentáře