Reklama
reklama

Vánoční strom přijede do Brna opět z Bílovic nad Svitavou

I v letošním roce poputuje z Bílovic nad Svitavou do Brna vánoční strom, který bude, jak již je tradicí, tažen koňským spřežením.

Vánoční strom bude slavnostně předán v Bílovicích nad Svitavou městu Brnu v sobotu 21. listopadu. Jak uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková „Díky Rudolfu Těsnohlídkovi máme v Brně unikátní tradici, která je živá dodnes. První Strom republiky byl na náměstí Svobody po vzoru Kodaně rozsvícen v prosinci 1924 a díky sbírce pod ním se postavil a otevřel Dětský domov Dagmar. Jsem ráda, že si tuto tradici pomoci potřebným připomene i letos, kdy je s ohledem na situaci více než aktuální,“

Z Bílovic  pak odveze vánoční jedli díky Českému červenému kříži opět koňské spřežení. V letošním roce ovšem s ohledem na pandemii nebude předání a převoz provázet kulturní program, ani se neplánují zastávky koňského spřežení cestou. Pořadatelé ovšem cestu stromu, jeho převoz a příjezd do Brna budou fotit a natáčet a příznivci této akce, tak budou moci tuto událost sledovat v on-line prostředí.

 

 

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Galerijní tramvaj, charitativní projekt Dopravního podniku města Brna, propůjčí své vnitřní prostory neziskové organizaci Ratolest Brno a jejímu jedinečnému benefičnímu projektu Galerie Ratolest.
04.12.2020 - 09:12
Pouhých čtrnáct dní mělo nové vedení kraje na sestavení rozpočtu na příští rok. Jeho sestavování komplikuje nedávno schválený návrh daňových změn. Kraj bude mít celkově kvůli zrušení superhrubé mzdy...
03.12.2020 - 13:29
Do velmi nepříjemné situace se v pátek večer dostal muž v Denisových sadech, když chtěl své známé předvést svoje hudební vlohy.
02.12.2020 - 12:17
Od středy 2. prosince 2020 se vrací všechny tramvajové a trolejbusové linky v Brně do běžného provozu.
02.12.2020 - 11:11
Řidiči zaparkovaných vozidel na Vinohradech, zřejmě nebudou v dobrém vzpomínat na ženu, která pravděpodobně ve vzteku trhala autům stěrače.
01.12.2020 - 08:03
Zřejmě nedočkavost vedla ke zkratkovitému jednání mladé ženy v centru Brna.
29.11.2020 - 18:40
Komentáře