Reklama
reklama

Vážná nehoda autobusu si vyžádala jedenáct zraněných pasažérů

V noci z pondělí na úterý došlo v Kníničské ulici k nehodě autobusu. Kloubový vůz na lince 98 mířící do Bystrce a Žebětína narazil do stožáru trolejového vedení. Příčina nehody je předmětem vyšetřování, podle Dopravního podniku města Brna se mohlo jednat o zdravotní indispozici řidiče. Při nehodě se zranilo 11 lidí, z toho tři těžce – mezi nimi i řidič vozu.
Foto: PČR

Řidič nočního autobusu na lince 98 odjel z Hlavního nádraží ve 23 hodin a jeho cílovou stanicí měly být Bystrc a Žebětín. Po odbočení z ulice Veslařské ze zatím neznámých důvodů narazil v Kníničské ulici před mostem do stožáru trolejového vedení. Příčinu nehody vyšetřuje Policie České republiky, se kterou dopravní podnik úzce spolupracuje. Podle materiálů a informací, které má Dopravní podnik města Brna k dispozici, by se s největší pravděpodobností mohlo jednat o zdravotní indispozici řidiče.

„Vyvineme maximální úsilí, abychom okolnosti nehody co nejdříve zjistili. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o technickou závadu na vozidle. Tento incident nás velmi mrzí a nejvíce si přejeme, aby cestující i náš řidič byli brzy v pořádku,“ uvedla tisková mluvčí Dopravního podniku Hana Tomaštíková.  

Řidič autobusu u brněnského dopravního podniku pracuje 27 let, noční linky řídí dlouhodobě. Prochází pravidelnými zdravotními prohlídkami a školeními, před nástupem na směnu splňoval všechna zákonná nařízení týkající se nezbytného odpočinku. Podle prvních dostupných informací z vozu nepřekročil povolenou rychlost.

Kloubový autobus značky Solaris z roku 2016 pracovníci dopravního podniku převezli do vozovny v Medlánkách, kde bude k dispozici pro vyšetřování. Předběžná škoda se pohybuje ve statisících korunách, o osudu autobusu rozhodne až technická kontrola. Autobus byl v dobrém technickém stavu, prochází pravidelnými technickými prohlídkami.

TZ: DPMB

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dva muže, kteří údajně rybařili tam, kde to není povoleno, zpozoroval v neděli odpoledne náhodný svědek u Rakovecké zátoky.
15.06.2021 - 20:35
Šedesátka dnes v podstatě není žádný věk a lidé, které označujeme jako seniory, jsou mnohem aktivnější, než tomu bylo v minulosti. Současným trendem pak je, že se chtějí cíleně věnovat pohybu, aby...
15.06.2021 - 10:38
Od 14. června začíná platit regulace vjezdů v osmi vnitroblocích v městské části Brno-střed. Požadavek na úpravu vznesla městská část na základě požadavků jejich obyvatel.
14.06.2021 - 17:51
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vychází vstříc zájemcům o preventivní neinvazivní „žvýkací“ PCR testy a otevřela pro ně další testovací místo ve svém areálu. Testování je určeno pouze pro...
14.06.2021 - 17:23
Dopravní podnik města Brna s cestujícími komunikuje pomocí dalšího informačního kanálu. Jako první dopravce v republice začne využívat službu Mobilní Rozhlas, která slouží pro jednodušší komunikaci...
13.06.2021 - 07:08
V úterý odpoledne se na linku 156 ozvala rozrušená žena a uvedla, že z okna řečkovického domu vidí hořící strom.
11.06.2021 - 08:32
Komentáře