Reklama
reklama

U nás se zabaví celá rodina, říká Jan Sojka

Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se však chtělo létat mezi třemi zařízeními, když je možnost najít vše na jednom místě, a to v kuřimském wellness centru. „Máme pro každého něco, to je naše velká přednost,“ líčí manažer a jednatel Wellness Kuřim Jan Sojka.

Wellness Kuřim je známé hlavně svými bazény, které mají dlouhou tradici. Nicméně vy nabízíte daleko širší sortiment služeb. Jaký?

Tradice koupání v Kuřimi začala už v sedmdesátých letech, přičemž bazény před osmi lety prošly rekonstrukcí. V současnosti nabízíme celou škálu aktivit, od plávání až po fitness centrum se sportovními sály. Také poskytujete relaxační aktivity jako zdravotní koupele, masáže, finskou saunu a relaxační balíčky.

Můžete některé ze služeb popsat?

Z relaxačních procedur je nejoblíbenější rašelinová koupel. Zlepšuje pokožku, má blahodárný vliv na kardiovaskulární systém a pohybový aparát. Ve fitness centru nabízíme osobní tréninky, kterých loni naši klienti absolvovali přes tisíc. Každý si může vybrat trenéra, který mu sestaví tréninkový plán, jídelníček na míru a dohlédne na něj při tréninku.

Pořádáte něco i pro týmověji založené zákazníky?

Samozřejmě. Máme tu tři sály, v nichž cvičíme jógu, k2 hiking, TRX, kruhové tréninky a další…

Pro koho se tyto aktivity hodí?

Chodí k nám lidé všech věkových i výkonnostních skupin. Je to opravdu pro každého včetně handicapovaných. Celý areál je bezbariérový.

Co považujete za největší lákadlo Wellness Kuřim?

Pivní koupel. Je to relaxační procedura pro jednoho až dva lidi. Působí příznivě na pokožku i kardiovaskulární systém. A hlavně je to nevšední zážitek. 

Podobných zařízení je zejména v nedalekém Brně hodně. Jak si stojíte oproti konkurenci?

Nemyslím si, že by jich bylo hodně. Poptávka v tomto případě převyšuje nabídku. Nicméně oproti konkurenci vynikáme ve skladbě služeb, které poskytujeme. Bazén, fitness, relaxační centrum – máme vše na jednom místě a pro každého něco, to je naše velká přednost. S rodinou tady klidně můžete strávit půl dne a nikdo se nebude nudit.

Takže míváte plno?

Hlava na hlavě tady nesedí. Když přijede rodina z Brna, zaplněnost jim většinou přijde „na pohodu“. Co se celého areálu týče, návštěvnost máme stabilních 300 tisíc návštěvníků ročně.

Jaká je dostupnost Wellness Kuřim?

Kromě Brna máme dobře vlakové spojení od Tišnova, od Bystřice, od Žďáru, tudíž výborná. 

A parkování?

Parkoviště je momentálně nedokončená věc. Máme jej hotové asi z jedné třetiny, ale bude se stavět hotel a hokejová hala. Míst pak bude dostatek. Přes ulici máme také obchodní centrum, kde se dá pohodlně parkovat.

Co finanční dostupnost?

Nejsme nejlevnější a ani nechceme být. Neradi bychom to tu hned nechali vybydlet. Nabízíme také spoustu akcí pro jednotlivce, skupiny, děti s rodiči i seniory. Pravidelní zákazníci si mohou ve vybraných časech zaplavat klidně i za 40-50 korun. Určitě bych také odporučil zákaznickou kartu. Je to taková elektronická peněženka, kterou lze využít na všechny naše služby. V řadě případů na ni přispívají i zaměstnavatelé. A my taky – čím více si klient dobije, tím větší bonus od nás dostane až do výše 20 procent dané částky. Pravidelné zákazníky se snažíme motivovat i tím, že jim přispíváme 50 korun letní bonus a 100 korun novoroční bonus.

Wellness Kuřim má i e-shop…

Jistě. Nabízíme na něm formou dárkových poukazů několik výhodných relaxačních balíčků, permanentek, ale i možnost dobít si kredit. Díky e-shopu si zákazníci mohou objednat co chtějí z pohodlí domova. A poukaz pak věnovat třeba jako dárek.

Na Googlu máte téměř 1 200 recenzí. Jak reagujete na zpětnou vazbu?

Podněty se zabýváme a snažíme se je řešit. V současnosti za největší nedostatek považuji šatny, které propojují celé centrum a je v nich vedro. Navíc začínají zlobit zámky. Letos se podařilo vyčlenit jeden milion korun. Díky této investici města Kuřim zvládneme navýšit kapacitu o 24 skříněk a vyměnit 250 zámků. Zároveň je chceme propojit s pokladnou, aby bylo hned zjevné, které skříňky jsou volné. Najít mezi tolika skříňkami třeba šest volných není pro návštěvníky vždy jednoduchý úkol.

Zavedli jste pro letošní sezonu nějaké novinky? 

Jedná se především o věci, které návštěvník nevidí. Úspory energií, přírodní zdroj vody, trafo stanice a podobně. Finančně jsme soběstační, ale vlastní nás město a díky dotacím můžeme právě opravovat, renovovat a plánovat rozšíření.

A jaké rozšíření tedy plánujete?

Investicí, která se nyní již realizuje na papíře, je renovace vnějšího areálu. Jako jediný před osmi lety neprošel rekonstrukcí. V plánu je v příštím roce vybudovat nové brouzdaliště v nerezovém provedení s atrakcemi, samostatnou úpravnou vody, občerstvením a zázemím pro nejmenší. To bude celková investice města kolem 12 milionů korun a hotovo by mělo být následující rok. Rýsuje se také přístavba mokrého baru. Přejeme si zcela nový, 25metrový bazén, který bude určen pro výuku plavání dopoledne a odpoledne pro sportovce. Vymizely by tak třecí plochy mezi běžnou veřejností a závodními plavci či plaveckými školami. Dále chceme Wellness Kuřim propojit s hotelem, který má vzniknout nedaleko a uvažujeme o saunovém světě. Ale to už mluvíme o budoucnosti vzdálené pět až deset let.

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
V neděli 7. 3. uplyne již 171 let od narození hodonínského rodáka a prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Přestože aktuální doba nepřeje setkáváním, na památku této významné...
07.03.2021 - 12:54
Stavba velkého městského okruhu v Žabovřeskách se posunula do další významné etapy. V nadcházejících měsících bude probíhat ražba tunelu, ve kterém budou pod Wilsonovým lesem jezdit tramvaje...
06.03.2021 - 10:24
Povinné nošení respirátorů a hlavně začátek povinného testování zaměstnanců ve firmách s sebou nese zvýšené množství tohoto odpadu a manipulace s ním. Ve snaze přispět k minimalizaci rizika nákazy a...
05.03.2021 - 11:12
Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna se budou testovat na covid-19 přímo v areálech podniku. Testovací místo dopravce zvolil netradičně, ale stylově, využije pro něj i pivní tramvaj ŠalinaPub,...
04.03.2021 - 13:02
Brněnské Ústřední autobusové nádraží Zvonařka prošlo zásadní rekonstrukcí. Stojí za ní ateliér CHYBIK+KRISTOF, který opravu sám spoluinicioval. Provoz nádraží se už plně obnovil, pracovat se ale...
03.03.2021 - 09:35
Na vlastní porušení vládních nařízení v sobotu nezvyklým způsobem upozornil osmatřicetiletý muž.
02.03.2021 - 14:00
Komentáře