Reklama
reklama

Užijte si Advent na Zelném trhu i u Jošta

V pátek 26. listopadu se rozsvítí vánoční stromy na Zelném trhu i na náměstí Svobody a začnou oblíbené adventní trhy na mnoha brněnských náměstích. Navštívit je bude možné až do 23. prosince.

Advent na Zelňáku

„Advent na Zelňáku bude opět velmi tradiční, protože to je hodnota, kterou naši návštěvníci každoročně oceňují a pochvalují si. Na náměstí bude rozestavěno 90 stánků. Nebude chybět lidová výzdoba a dřevěný mobiliář, na více než polovině stánků budou v nabídce různé řemeslné a dárkové předměty, například vánoční ozdoby, keramika, kožené a kované zboží, oblíbené výrobky z levandule a mnohé další,“ popsal Advent na Zelňáku starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Návštěvníky jistě potěší i vánoční teplé nápoje a něco dobrého k zakousnutí. Příjemnou atmosféru podtrhne hudební produkce na podiu, která se bude střídat s interaktivní pouliční produkcí a vánoční reprodukovanou hudbou. Letošní novinkou je virtuální adventní tržiště prodejců, kteří se budou účastnit Adventu na Zelňáku a případně dalších zájemců. Dostupné bude na adrese: brnensketrhy.cz. Pokud se někdo nebude moci zastavit na adventu, může nakoupit své oblíbené vánoční a dárkové zboží zde.

Advent u Jošta

Pro návštěvníky vánočního centra města bude připraven také Advent u Jošta s 15 prodejními stánky s klasickým vánočním zbožím a přibude zde nový bar na kašně. Po loňském úspěchu zde bude opět umístěn dětský kolotoč.

U Jošta dostanou velký prostor neziskové organizace, které mají každoročně od městské části stánky k dispozici zdarma, aby zde mohly prezentovat své výrobky a služby. Období adventu a Vánoc je tradičním časem sounáležitosti a pomoci druhým, proto věřím, že také letos si návštěvníci adventního centra města najdou cestu i k nim a podpoří je,“ upřesnil Vojtěch Mencl.

Zimní restaurační zahrádky

Letošní advent bude navíc obohacen o možnost využití restauračních zahrádek, které mohou být letos nově v provozu i v zimě, a které se stanou součástí trhů. Návštěvníci si tak budou moci vybrat, zda postojí s občerstvením na náměstí nebo využijí svou oblíbenou restaurační zahrádku.

„Předvánoční posezení s přáteli na vyhřívané předzahrádce oblíbené restaurace nebo kavárny je ve světě běžné a já věřím, že si jej oblíbí i Brňané. Zároveň chceme podpořit naše místní podnikatele v centru města. Restaurační zahrádky mohli provozovat po celý rok 2021 doposud zdarma, teď si mohou přidat dva měsíce navíc,“ doplnil nabídku letošního adventu Vojtěch Mencl.

Zelný trh už nyní zdobí krásná 16 metrů vysoká douglaska tisolistá. Tu městské části věnovala rodina Wagnerova ze Žabovřesk. Strom musel být z bezpečnostních důvodů pokácen, jeho kořeny zasahovaly do základů domu.

„Rodině Wagnerových děkujeme, jejich krásný vánoční strom jistě udělá mnoho radosti malým i velkým návštěvníkům Zelného trhu,“ uzavřel Vojtěch Mencl.

Zdroj: Brno-střed

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velké vyřezávané marionety, loutky javajkového typu, originální maňásci ve spojení s herci na scéně, působivá scénografie využívající vitráže, zpěv tradičních koled i nových vánočních písní a...
07.12.2021 - 10:12
Rychlým skrčením mezi vozy zaparkované v Kuldově ulici zareagoval dnes kolem jedné hodiny ráno osmnáctiletý mladík na blížící se autohlídku městské policie.
06.12.2021 - 18:23
Koncem prosince to bude rok, co ve Fakultní nemocnici u sv. Anny začali zdravotníci očkovat proti nemoci COVID-19. První dávky byly podány přesně 27. prosince 2020, doteď jich celkem bylo zhruba 210...
06.12.2021 - 10:33
Značka Starobrno se rozhodla zpříjemnit pivařům v celé České republice letošní advent. Na trh proto posílá novinku – adventní speciál Červený ležák.
04.12.2021 - 09:37
V těchto dnech začíná v Brně praktická realizace projektu solární elektrárny na střechách brněnských domů. Prvních 88 fotovoltaických panelů nechává SAKO Brno instalovat na bytové komplexy Vojtova 7...
03.12.2021 - 08:57
Muzeum města Brna rozsvítí dnes 2.12. v 17 hodin na hradě Špilberku nejvyšší vánoční strom.
02.12.2021 - 09:33
Komentáře