Reklama
reklama

Strážníci radí, jak si nejlépe zabezpečit dům před vloupáním

Ve velkém množství zabezpečovacích prostředků se snaží lidem pomoci zorientovat preventisté Městské policie Brno. Radami chtějí přispět k tomu, aby se lidé cítili ve svých domovech v bezpečí a ochránili se před případným vloupáním. Za zabezpečení domu nabízejí certifikát.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

Strážníci z oddělení prevence se rozhodli nabídnout nájemníkům, správcům i vlastníkům bytových domů několik základních doporučení a po jejich splnění možnost získat certifikát „Bezpečná adresa“. „Pro získání certifikátu není nutné, aby byl dům vybaven všemi zabezpečovacími systémy, ale aby ty, které v domě jsou, odpovídaly základním doporučením,“ upřesňuje strážník Luboslav Fiala. Kromě certifikátu získají obyvatelé také nálepku, která může být znakem bezpečného bydlení nejen pro ně, ale také pro nezvané hosty, kteří by se chtěli do domu vloupat.

Čipy na vstup do domu, mříže u oken do sklepa nebo kamerový systém – to je jen drobný výčet možností, jak zvýšit zabezpečení domu. Méně časově i finančně náročné může být třeba pořízení bezpečnostních fólií na okna a dveře. Velmi důležitým prvkem pro bezpečnost v domech je podle strážníků také sociální prevence. Přílišná anonymita a malý zájem o své okolí se nemusí vyplatit. 

Souhrn doporučení je sepsán v publikaci „Základní doporučení pro bezpečné bydlení“, která je zdarma dostupná na webových stránkách Městské policie Brno. O tištěnou publikaci projevilo zájem zatím 13 městských částí.

Vedle projektu Bezpečná adresa pořádá městská policie i Domovnickou akademii. Jejím úkolem je vyškolit domovníky tak, aby dokázali vytvářet a udržovat bezpečné a klidné bydlení pro sebe a své sousedy.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře