Stojan první české „jaderné“ rychlodobíječky dodal za devět měsíců elektřinu, která by vystačila na cestu kolem světa
Zapojením rychlodobíjecí stanice do systému vlastní spotřeby elektřiny v elektrárně lze stoprocentně garantovat, že dobitý elektromobil se ani zprostředkovaně nepodílí na emisích skleníkových plynů a nezatěžuje tak planetu. U dukovanské elektrárny fungují celkem 3 veřejné dobíjecí stanice ČEZ. V celém Kraji Vysočina jich Skupina ČEZ momentálně provozuje 7, v sousedním Jihomoravském kraji pak dalších 21.
Rychlodobíjecí stojan umístěný u dukovanské jaderné elektrárně je plně uzpůsoben k dobíjení všech nejrozšířenějších typů a značek elektromobilů. Většinu kapacity baterií elektromobilů zvládne tato stanice o výkonu 50 kW a s dvojící DC konektorů doplnit za několik desítek minut. Součástí nabídky dobíjecí stanice je také AC nabíjení umožňující dobití baterie e-auta do 2-3 hodin. Elektromobilisté od ledna do konce září u stanice čerpali energii celkem 396krát a odebrali 4 474 kWh elektřiny. Takové množství elektřiny postačí elektromobilu s průměrnou spotřebou 12,7 kWh/100 km k ujetí 35 235 kilometrů.
Kromě rychlodobíjecí stanice využívá bezemisní energii z Dukovan i stanice normálního dobíjení zprovozněná společně s rychlodobíjecím stojanem v prosinci 2019. Poprvé si mohli řidiči e-aut dobít v Dukovanech své vozy v roce 2013, kdy začala fungovat stanice normálního dobíjení před budovou Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany. U všech tří dukovanských stanic se v prvním pololetí e-auta zastavila k dobíjení v 555 případech a odebrala 5 808 kWh, tj. energii umožňující ujet více než 45 tisíc kilometrů. Celkově ČEZ provozuje v ČR více než 240 veřejných dobíjecích stanic, z toho přes 180 rychlodobíjecích.
TZ: JED