Reklama
reklama

Sport a kultura. Novinky ze Znojma

Pro obyvatele Znojma jsou připraveny novinky v oblasti sportu i kultury. Některé jsou jim již k dispozici, jiné na ně čekají během nadcházejících měsíců.

Kulturní dům i nová sportoviště

Na 2,5 milionu korun vyšla znojemskou radnici rekonstrukce kulturního domu v Konicích. Ta navázala na práce v loňském roce, kdy budova dostala nové vchodové dveře a velké interiérové dveře vedoucí do sálu. Letos přibyla nová střecha a fasáda. „Kulturní domy jsou pro společenský život zásadní, proto do nich postupně investujeme,“ říká starosta Jan Grois. Z nepřístupného hřiště v nevyhovujícím stavu se v Příměticích za kostelem stal díky novému asfaltu prostor, kde si mohou místní zahrát fotbal, volejbal či basketbal, k dispozici jim navíc je i malé workoutové hřiště. Město za zvelebení areálu neplatilo žádnou finanční částku. „Opravu hřiště provedla stavební firma jako kompenzaci za prodlouženou uzavírku Přímětic, když se v loňském roce dostavovala severní část obchvatu Znojma,“ vysvětlil starosta Jan Grois.

Díky participativnímu rozpočtování, projektu Tvoříme Znojmo, se proměnily i sportovní plochy v Načeraticích a městské části Kasárna. „Prvotní myšlenka byla, aby si ty malé děti z dětského hřiště měly kde hrát i v době, až vyrostou, aby měly kde pokračovat,“ popsal Miroslav Fojtášek, navrhovatel projektu v Načeraticích. Podle něj získal prostor nový umělý travnatý koberec s vyznačením hrací plochy pro volejbal, nohejbal či tenis a také nové basketbalové koše, branky na malý fotbal a nové oplocení. Myšlenka lepších možností, jak aktivně trávit volný čas, stála i za vznikem nového víceúčelového hřiště s asfaltovým povrchem v městské části Kasárna. „Jsme moc rádi, že se projekt povedl zrealizovat, a děti i dospělí si mají zase kde hrát, a ještě jednou bych chtěl poděkovat všem, kteří hlasovali pro náš projekt,“ dodal Procházka.

Nový krytý bazén a úpravy na plovárně

Na lepší časy se blýská zřejmě i znojemským plavcům. Koncem listopadu místní radnice schválila vypsání veřejné soutěže na stavební práce k novému krytému bazénu. Ten by měl vyrůst v blízkosti Louckého kláštera a náklady by se měly pohybovat kolem čtvrt miliardy korun. Novinka nabídne milovníkům vodních sportů například 25 metrů dlouhý bazén s 8 dráhami, relaxační bazén, dětské brouzdaliště a wellness část. Hotovo by mělo být nejpozději do dvou let. Do té doby čekají na obyvatele Znojma změny i na plovárně. Obměněna budou prkna na ostrůvcích, kvůli bezpečnosti se úprav dočkají i zábradlí na skokanských můstcích, zlepšit by se měla také technologie řešící kvalitu vody. Návštěvníci uvítají i nové oboustranné turnikety u vchodu. Ty umožní úpravu vstupného na reálně strávenou dobu na plovárně.

Rekonstrukce v Kině Svět

Komfortnější bude pro milovníky filmů návštěva znojemského Kina Svět. Více než 1 milion korun investuje město do rekonstrukce prostoru pánských i d ámských toalet. Z původního interiéru tu zůstanou pouze obvodové zdi, všeostatní dostane zbrusu novou podobu. Budovat se budou i nové rozvody vody a elektriky, nové topení a stavbaři vymění také dveře i okna. Rozpočet navíc počítá i s pořízením veškerého příslušenství.

 

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Ani série chladnějších dnů příliš nevylepšila situaci na zamrzajících vodních plochách v Brně.
21.01.2021 - 07:49
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Komentáře