Reklama
reklama

Spící muž přišel o peníze a doklady. Podezřelého i okradeného našli strážníci v tramvajích

Brněnští strážníci zabránili v noci ze středy na čtvrtek šestapadesátiletému podezřelému muži v rychlém odjezdu z místa činu.

Pracovníci městské policie sledující kamery jen o několik okamžiků dřív zahlédli podezřelého, jak si v Nádražní ulici vyhlédl spícího muže, posadil se vedle něj na lavičku a začal mu prohledávat kapsy a vytahovat z nich věci. Hned potom nastoupil do tramvaje linky číslo dvě, jenomže doplatil na časté kontroly strážníků u hlavního nádraží. K vozidlu totiž díky okamžitým informacím z dohledového centra přiběhli dřív, než stačil řidič zavřít dveře a odjet. Sedícího muže pobídli k vystoupení a postřehli i to, jak odhodil na podlahu tmavé pouzdro na doklady. Uvnitř přitom byly dokumenty okradeného muže, platební karta, průkazka na hromadnou dopravu i peníze. V tramvaji se našel taky mobilní telefon. Všechny tyto věci třicetiletý muž postrádal, což řekl další hlídce městské policie, která za ním přispěchala do jiné tramvaje. V mezičase se totiž probudil a také on se rozhodl z centra města odjet. Strážníci přivolali k nádraží státní policii a celý případ jí předali. Na žádost policistů ještě nechali oba muže podstoupit dechovou zkoušku. Podezřelý muž byl střízlivý, u poškozeného prokázala přes 1,5 promile alkoholu.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře