Reklama
reklama

Souboj o pětku Orlům nevyšel, musí do kvalifikační skupiny

Rozhodující souboj o umístění v elitní pětce a tím přímý postup do play-off Znojmu nevyšel. V Bolzanu prohrálo úvodní třetinu 0:4 a nakonec nevstřelilo ani branku. V konečné tabulce základní části tak končí na osmém místě.

Utkání rozhodly hned úvodní minuty. Domácí do nich před slušně zaplněným hledištěm vstoupili aktivně a už po 17 vteřinách se radovali z gólu. Arniel s Catenaccim vpadli do útočného pásma, jejich střela byla zblokována, ale přímo na hůl Marco Insama, jenže do odkryté branky zakončil. A za další tři minuty to bylo už 2:0, poté co Dalyho tvrdou střelu od modré vyrazil Groh přímo na hokejku Sebastiena Sylvestra, který puk pohotově doklepl do sítě.

Když pak po deseti minutách Anthony Bardaro využil přesilovku střelou z bezprostřední blízkosti, zamířil Dominik Groh na střídačku a přepustil místo Teemu Lassilovi. Jeho start do zápasu se ale nepovedl, ve 13. minutě při znojemské přesilovce využil jeho zaváhání při rozehrávce Daniel Frank a zasunul puk do prázdné branky. Znojmo tak po necelých třinácti minutách prohrávalo o čtyři branky. V dalším průběhu sice zastavilo gólovou smršť, samo ale mělo problém prosadit se v útočném snažení.

Na branku Irvinga prošlo minimum střel, když už se v závěru první části dostal do šance Oščádal s Gagem, pomohla domácímu gólmanovi obrana, která nedovolila znojemským hráčům dorážet. Ani ve druhé a třetí části se obraz hry příliš nezměnil. Zaměstnanějším brankářem byl Teemu Lassila, který spolehlivě pokrýval pokusy domácích útočníků, jeho spoluhráči na druhé straně plochy ale recept na defenzivu Bolzana nenašli. Konečnou podobu výsledku tak dal pět minut před koncem opět při přesilovce svou druhou trefou v zápase Anthony Bardaro.

Bolzano si vítězstvím zajistilo přímý postup mezi nejlepších pět celků soutěže a do play-off, Orli v tabulce po základní části obsadili osmé místo a musí o účast ve vyřazovacích bojích bojovat v nadstavbě. Do té si přenesou čtyři bonusové body.

Branky a nahrávky: 1. Insam (Catenacci, Arniel), 4. Sylvestre (Daly, Bardaro), 11. Bardaro (Hargrove, Insam), 13. Frank (Alberga), 56. Bardaro (Miceli, Sylvestre).
Rozhodčí: K. Nikolić, Štolc – Pardatscher, Schauer.
Vyloučení: 4:7, navíc Flemming – Sova 5 minut.
Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Povinné nošení respirátorů a hlavně začátek povinného testování zaměstnanců ve firmách s sebou nese zvýšené množství tohoto odpadu a manipulace s ním. Ve snaze přispět k minimalizaci rizika nákazy a...
05.03.2021 - 11:12
Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna se budou testovat na covid-19 přímo v areálech podniku. Testovací místo dopravce zvolil netradičně, ale stylově, využije pro něj i pivní tramvaj ŠalinaPub,...
04.03.2021 - 13:02
Brněnské Ústřední autobusové nádraží Zvonařka prošlo zásadní rekonstrukcí. Stojí za ní ateliér CHYBIK+KRISTOF, který opravu sám spoluinicioval. Provoz nádraží se už plně obnovil, pracovat se ale...
03.03.2021 - 09:35
Na vlastní porušení vládních nařízení v sobotu nezvyklým způsobem upozornil osmatřicetiletý muž.
02.03.2021 - 14:00
Hejtman Jan Grolich včera představil centra v ostrém provozu. Konkrétně v Hodoníně v kulturním domě ještě včera dostalo vakcínu 52 lidí.
02.03.2021 - 09:29
Blížící se zpřísnění mimořádných opatření přivedlo včera před sedmou hodinou ráno do Úrazové nemocnice pacienta, který se tam domáhal ošetření.
01.03.2021 - 08:38
Komentáře