Reklama
reklama

Rekonstrukce kulturního domu Rubín v Žabovřeskách se blíží ke konci

Půlroční plánovaná rekonstrukce infrastruktury a interiéru kulturního domu Rubín na Makovského náměstí se blíží ke konci.
Nový exteriérový výtah

"K finanční podpoře města Brna, které v loňském roce uvolnilo do projektu opravy KD Rubín 12 milionů korun, jsme přidali z našeho rozpočtu 5,2 milionů korun. V několika na sebe navazujících stavebních etapách jsme opravili již patřičně vyžilou infrastrukturu objektu v obou jeho patrech. Nová je elektroinstalace, odpady i sociální zázemí celého objektu. Vnitřní prostor hlavního sálu jsme zvýšili o jednu výškovou úroveň a místo nefunkčních projekčních a technických místností v jeho II. patře je otevřená divácká galerie.

Citlivou rekonstrukcí prošla i obřadní síň. Z úcty k historii i odkazu našich předků jsme v Rubínu ponechali některé dobové artefakty, připomínající téměř půlstoletou historii tohoto společensko-kulturního srdce Žabovřesk. Návštěvníci se tak i nadále budou moci potěšit keramickou velkoformátovou plastikou J. Netíka z roku 1980, všimnout si původního dřevěného a pozlaceného znaku města Brna při slavnostním vstupu po schodišti do obřadní síně, či si prohlédnout stěnu s podpisy interpretů, kteří hráli v Rubínu. Nechybí zde podpis nedávno zesnulé herečky Hany Maciuchové či humorem sršící Haliny Pawlowské.

Současně s pracemi v interiéru se podařilo vyřešit i technologicky zastaralý exteriérový výtah, který umožňuje bezbariérový přístup návštěvníků kulturního domu a jeho obřadní síně. Pokud nám to vládní opatření dovolí, chceme na přelomu května a června nabídnout veřejnosti sérii komentovaných prohlídek „nového“ Rubínu, aby si jej společně s námi a ředitelkou Společensko-kulturního centra Rubín prošli, včetně částí, kam se návštěvníci běžně nedostanou.“ uvedl Mgr. Filip Leder, I. místostarosta MČ Brno - Žabovřesky

TZ

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nestandardní jízda řidiče nákladního automobilu mobilizovala v neděli večer kolemjdoucí, kteří tak upozornili na tísňovou linku brněnské policisty.
21.04.2021 - 09:46
Potřebu výtvarně se vyjádřit měli v noci na pondělí dva muži, kteří stříbrnou barvou posprejovali skleněnou výplň a obklad schodiště v podchodu u hlavního nádraží.
20.04.2021 - 08:23
Novou alej jabloní, hrušní a švestek včera vysadili energetici k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany...
18.04.2021 - 14:52
V zajetí městského ruchu se ve čtvrtek odpoledne ocitla kachna s několika mláďaty.
17.04.2021 - 14:52
Od včerejšího dne startuje proces vracení peněz za nevyužité vstupenky, které byly prodány na loňský ročník závodu série MotoGP v Brně na Masarykově okruhu. TIC BRNO zahájil přípravu vracení ihned po...
17.04.2021 - 12:50
Dvě poškozená auta našli ve středu odpoledne brněnští strážníci v Černých Polích po telefonátu svědků na linku 156.
16.04.2021 - 09:56
Komentáře