Reklama
reklama

Projekt Galerijní tramvaj opět spojí síly s Ratolestí Brno

Galerijní tramvaj, charitativní projekt Dopravního podniku města Brna, propůjčí své vnitřní prostory neziskové organizaci Ratolest Brno a jejímu jedinečnému benefičnímu projektu Galerie Ratolest.

Během celého prosince budou moci cestující tramvaje č. 1033 obdivovat reprodukce prodejních uměleckých děl umělců a umělkyň, kteří podpořili myšlenku „umění(m) pomáhat” – tedy prostřednictvím prodeje uměleckých děl podporovat děti, mladé lidi a celé rodiny v tíživé životní situaci. Právě tyto osoby jsou cílovou skupinou neziskové organizace Ratolest Brno, která pomáhá už 25 let. 

Všechna vystavená umělecká díla a mnoho dalších si mohou zájemci a milovníci umění v klidu a pohodlí domova prohlédnout ve virtuální galerii na webových stránkách www.galerieratolest.cz, které fungují i jako e-shop. Radost z nového uměleckého díla znásobí pocit dobrého skutku, který pomůže tam, kde je to opravdu potřeba. 

Vernisáž neproběhne

Plánovaná vernisáž výstavy, která se měla uskutečnit přímo v tramvaji na odstavené koleji na Komenského náměstí, vzhledem k epidemiologické situaci neproběhne. „Věříme, že cestující využijí virtuální cestu a  zájem o díla která pomáhají, bude i tak velký. Zároveň doufáme, že instalace obrazů od talentovaných umělkyň a umělců v prostorách tramvaje brňany v předvánočním čase potěší, odvede na chvíli od každodenního shonu a naladí je na svátky klidu a pohody,” říká Magdaléna Škapová, koordinátorka Galerie Ratolest.

Zdroj: RATOLEST BRNO

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ani série chladnějších dnů příliš nevylepšila situaci na zamrzajících vodních plochách v Brně.
21.01.2021 - 07:49
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Komentáře