Reklama
reklama

Poznávací hra v Technickém muzeu představí vynálezce. V Brně se otevírají muzea a galerie

Po koronavirové přestávce se Brňanům zpřístupňují prostory muzeí a galerií. Od úterý 12. května se vrátí život například do Technického muzea v Brně. Lektoři v jeho hlavní budově připravili i speciální hru.

Expozice, výstavy i všechny technické památky budou návštěvníkům od 12. května přístupné v Technickém muzeu jen s drobným omezením. To se týká například některých interaktivních částí, které budou fungovat v omezeném režimu.

Návštěvu především dětem zpestří i nová muzejní hra nazvaná Objevná cesta doktora Elektrona. „Pátrat budeme po stopách slavných vynálezců, jejichž jména stojí za objevy, které mohou najít návštěvníci přímo v muzeu,“ popsal lektor z Technického muzea v Brně Zbyněk Rederer. „Při zakoupení vstupenky do muzea zájemci obdrží hrací kartu na základě, které se stanou muzejními pátrači. Po rozluštění první nápovědy se ‚setkají‘ s nejstaršími vynálezci jako například Johann Guttenberg, Galileo Galilei, Viktor Kaplan nebo James Watt. Chybět nebude ani Karl Benz, vynálezce prvního motorového vozu na světě, jehož vzácnou replikou se pyšní ve svých expozicích právě Technické muzeum v Brně,“ doplnil Zbyněk Rederer. 

Do konce září je v muzeu k vidění trojice výstav Železná opona 1948–1989, V těžkých dobách nebo Retrogaming No. 2, které doplňuje expozice s tematikou vodicích psů přístupná do 7. června.

Od úterý si budou moci lidé opět prohlédnout i výstavu České korunovační klenoty na dosah v Letohrádku Mitrovských. Ta je k vidění do poslední červnové neděle. Své dveře Brňanům znovu otevřou například i Moravské zemské muzeum, výstavy a stálé expozice hradu Špilberk, Galerie TIC či Galerie Artikle. O den později se mohou vydat zájemci i do Moravské galerie v Brně.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Galerijní tramvaj, charitativní projekt Dopravního podniku města Brna, propůjčí své vnitřní prostory neziskové organizaci Ratolest Brno a jejímu jedinečnému benefičnímu projektu Galerie Ratolest.
04.12.2020 - 09:12
Pouhých čtrnáct dní mělo nové vedení kraje na sestavení rozpočtu na příští rok. Jeho sestavování komplikuje nedávno schválený návrh daňových změn. Kraj bude mít celkově kvůli zrušení superhrubé mzdy...
03.12.2020 - 13:29
Do velmi nepříjemné situace se v pátek večer dostal muž v Denisových sadech, když chtěl své známé předvést svoje hudební vlohy.
02.12.2020 - 12:17
Od středy 2. prosince 2020 se vrací všechny tramvajové a trolejbusové linky v Brně do běžného provozu.
02.12.2020 - 11:11
Řidiči zaparkovaných vozidel na Vinohradech, zřejmě nebudou v dobrém vzpomínat na ženu, která pravděpodobně ve vzteku trhala autům stěrače.
01.12.2020 - 08:03
Zřejmě nedočkavost vedla ke zkratkovitému jednání mladé ženy v centru Brna.
29.11.2020 - 18:40
Komentáře