Reklama
reklama

PonavaFest proběhne letos jako série menších koncertů od května do srpna

Zatímco většina kulturních akcí byla zrušena, organizátoři PonavaFestu, největšího festivalu v centru Brna, se rozhodli letošní, již pátý ročník realizovat jako sérii menších volně přístupných akcí. Festival tak letos proběhne pouze na jedné z pěti původně plánovaných stagí. Některé koncerty se budou také streamovat. První díl festivalu s podtitulem Eine kleine Nachtmusik se odehraje již tento víkend, v noci z 23. na 24. května, a zaměří se na experimentální tvorbu a hlasy ptáků lužáneckého parku.

Doba nepřeje velkým událostem a tak úspěšný festival PonavaFest, který vloni hostil bezmála 4000 lidí, tentokrát mění podobu na sérii úzkoprofilovějších koncertů, které se budou konat od května do srpna.

První programový blok se koná již tento víkend, a to v nezvyklý čas od 22:00 do 05:00. Na přírodní stagi v lužáneckém parku poblíž restaurace Ponava se vystřídá hned několik hudebních experimentálních umělců. Vzhledem k nočnímu času budou účastníci většinu produkce poslouchat ve vypůjčených sluchátkách nebo jako online stream, a můžou se tak rozprostřít po celém parku, aby byly dodrženy hygienické předpisy.

Vstupné na akci bude dobrovolné, zpoplatněno bude jen zapůjčení sluchátek. Vzhledem k jejich omezenému množství je možné sluchátka rezervovat na stránkách festivalu.

Line up prvního večera se zaměří na “hudbu současného okamžiku”.

Nevšední zážitek zahájí ve 22:00 minimalistické hudební meditace Ireny a Vojtěcha Havlových na starobylé violy da gamba a na piano.

Ve 23:55 představí svou hudbu i ticho hudební duo Palagrachio. Peter Graham (doc. MgA. Jaroslav Šťastný, Ph.D.) “si bude hrát” na klavír a Ivan Palacký na amplifikovaný pletací stroj a další neobvyklé předměty a zvuky z okolí.

V 1:30 se posluchači budou moci zasnít do  noisovějšího okénka “akustické elektroniky” mosteckých Eine Stunde Merzbauten.

Od 3:00 vytvoří skladatel filmové a scénické hudby, performer a umělec Tomáš Vtípil speciálně pro PonavaFest 2020 zvukový projekt pracující s hlasy a zvuky ptáků, kterými zpřítomní zvukovou krajinu nočních Lužánek formou intenzívní "deep listening" události.

Celý koncert budou posluchači moci zhlédnout i ze svých domovů, a to na stránce stream.ponava.cafe.

TZ: ponavafest.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Galerijní tramvaj, charitativní projekt Dopravního podniku města Brna, propůjčí své vnitřní prostory neziskové organizaci Ratolest Brno a jejímu jedinečnému benefičnímu projektu Galerie Ratolest.
04.12.2020 - 09:12
Pouhých čtrnáct dní mělo nové vedení kraje na sestavení rozpočtu na příští rok. Jeho sestavování komplikuje nedávno schválený návrh daňových změn. Kraj bude mít celkově kvůli zrušení superhrubé mzdy...
03.12.2020 - 13:29
Do velmi nepříjemné situace se v pátek večer dostal muž v Denisových sadech, když chtěl své známé předvést svoje hudební vlohy.
02.12.2020 - 12:17
Od středy 2. prosince 2020 se vrací všechny tramvajové a trolejbusové linky v Brně do běžného provozu.
02.12.2020 - 11:11
Řidiči zaparkovaných vozidel na Vinohradech, zřejmě nebudou v dobrém vzpomínat na ženu, která pravděpodobně ve vzteku trhala autům stěrače.
01.12.2020 - 08:03
Zřejmě nedočkavost vedla ke zkratkovitému jednání mladé ženy v centru Brna.
29.11.2020 - 18:40
Komentáře