Reklama
reklama

Polyfunkční dům v brněnských Bohunicích zahajuje plný provoz

V čerstvě zkolaudovaném polyfunkčním domě Brně-Bohunicích začíná být rušno, začátek školního roku a tím pádem i otevření nové mateřské školy, která je jeho součástí. V nových bytech umístěných hned nad školkou se navíc už zabydleli senioři. Na blízku si tu tak budou dvě generace, nejmladší a ta nejstarší.

 “V ulici Pod nemocnicí byla postavena nová mateřská škola, kde bude v jedné třídě dvacet pět školkáčků. Hned nad školkou je s odděleným vstupem šestnáct bytů o dispozici 1+1 a 2+kk určených pro seniory. Už nyní je zabydleno 14 seniorů. Obytnou část a školku propojuje společná zahrada. Přesto, že bylo nutné rozdělit ji plotem, abychom dodrželi všechna bezpečnostní opatření, navzájem si tu budou senioři s dětmi velmi blízko. Ke společným aktivitám poslouží i prostory nového komunitního centra,“ uvedl Petr Hladík, první náměstek brněnské primátorky.

“Srdcem polyfunkční budovy by mělo být právě komunitní centrum. Je určené pro všechny, kdo se chtějí setkávat, vzdělávat se nebo se bavit. V Bohunicích máme aktivní klub důchodců, který prostory bude využívat pro své akce. Dveře jsou tu otevřeny ale i rodinám nebo mládeži. Vznikl tu velký sál, pořádat se v něm mohou koncerty nebo třeba divadelní představení,” upřesnil starosta městské části Brno-Bohunice Antonín Crha.

Byty pronajímá město seniorům za regulované nájemné ve výši devadesáti korun za čtvereční metr. Stavba celého objektu stála celkem osmdesát milionů, finančně se na projektu podílela i městská část Brno-Bohunice. V propojování dvou generací chce město Brno pokračovat i v jiných městských částech.

TZ: KDU

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře