Reklama
reklama

Pohodlnější cestování? Silnice v Jihomoravském kraji se dočkají oprav

Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a Otnicemi. Vznikne i nová okružní křižovatka, a to v Moravanech u Brna.

Mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví budou opraveny dva úseky silnice II/45. „Odfrézujeme staré asfaltové nátěry, vyrovnáme nerovnosti a položíme nové ložní a obrusné vrstvy. V rámci stavby dojde také ke zřízení krajnic a úpravě stávajících sjezdů a odvodnění,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu Romana Hanák. Stavba za více než 24 milionů korun by mohla začít letos v září a pracovat se bude do června příštího roku.

Úsek silnice III/4165 mezi Šaraticemi a Milešovicemi, který rovněž čeká úprava, měří více než čytři kilometry. „Dnes je silnice hojně záplatovaná a hrbolatá. Zesílíme proto stávající kryt a položíme nové obrusné vrstvy,“ doplnil Hanák. Akce podle něj vyjde na cca osm milionů korun a odstartuje letos v srpnu. Hotovo by stavaři měli mít letos v září.

Dělníci opraví i silnici II/418 od konce Újezdu u Brna přes křižovatku se silnicí III/4166 až po začátek obce Otnice. „Rekonstrukce spočívá v odstranění stávající obrusné vrstvy, vyrovnání nerovností, provedení rekonstrukce odlamujících se okrajů vozovky a položení nového krytu. Komunikace bude také rozšířena na požadovaných 6,5 metru,“ sdělil Hanák s tím, že akce podle odhadů vyjde přibližně na 27 milionů korun a potrvá od září letošního roku do června roku 2020.

Poslední ze schválených investic je výstavba okružní křižovatky na severovýchodním okraji obce Moravany v místě stávajícího křížení silnice III/15275 s ulicí Žitnou a Bohunickou cestou. „Významnou součástí stavby je vybudování retenčně vsakovacího zařízení pro hospodaření s dešťovou vodou odváděnou ze zpevněných ploch nově vybudovaných komunikací. Inženýrské sítě, které jsou v kolizi s plánovanou výstavbou, budou přeloženy. Podél komunikací a chodníků vybudujeme též nové veřejné osvětlení. Náklady na stavbu odhadujeme ve výši téměř 24 milionů korun, přičemž obec by se na nich podílela přibližně sedmi miliony,“ řekl Hanák. Dělníci by zde mohli začít pracovat již letos v září a hotovo mít v červnu 2020.

Zdroj: TZ

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude. Podle nové legislativy se poplatek za komunální odpad, ukládaný...
15.01.2021 - 10:14
Komentáře