Reklama
reklama

Po Brně chodil falešný strážník s pražskou nášivkou

V uniformě městské policie se procházel muž u hlavního nádraží. Jeho tvrzení, že pracuje u MP Praha, brněnští strážníci u pražských kolegů ověřovali a nepotvrdilo se.

Hlídku brněnských strážníků upoutal v pátek jen pár desítek metrů od hlavního nádraží mladý muž oblečený do žluté polokošile s reflexními prvky a označením „městská policie“. Kromě toho, že v něm nepoznali žádného ze svých kolegů, postřehli na levém rameni modrou nášivku používanou městskou policií v Praze. Muž měl na hrudi dokonce i látkový služební odznak. Před strážníky se nejprve hájil tím, že v hlavním městě opravdu pracuje a před příjezdem do moravské metropole se nestihl převléct. Jenomže hned po dalším dotazu musel přiznat, že není zaměstnaný jako strážník. Hlídka ho upozornila, že v uniformě po Brně dál chodit nemůže, a tak si pětadvacetiletý Severočech navzdory osmadvacetistupňovému horku oblékl bundu. Vzal na vědomí i informaci hlídky, že pokud by se znovu vydával za strážníka, mohla by mu uniformu odejmout. Mladíka teď čeká správní řízení a hrozí mu pokuta.

TZ: MP Brno

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře