Padesátník napadl seniora v trolejbusu u Staré osady. Nadýchal téměř 2 promile
Pořádková jednotka dorazila na místo do tří minut a ztotožnila údajného útočníka. Podle svědectví řidiče incident začal při nastupování; mladší cestující měl reagovat agresivně po napomenutí kvůli hlasitému zpěvu. Muž z Vysočiny sám tvrdil, že byl napaden, zranění však neměl. Dechová zkouška u něj prokázala bezmála 2 ‰ alkoholu.
Strážníci muže předali jako důvodně podezřelého z trestného činu k dalším úkonům Policii ČR. Případ pokračuje v trestním řízení; v případě prokázání viny hrozí útočníkovi vězení. Městská policie zároveň připomíná nulovou toleranci k násilí v prostředcích MHD.
Zdroj:TZ, MP Brno






























