Reklama
reklama

Padesát jednotek a sborů dobrovolných hasičů získalo ocenění za provedené zásahy a činnost

Odborná porota ankety Dobrovolní hasiči roku nominovala 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky na ocenění Dobrovolní hasiči roku 2022 za profesionálně provedené zásahy a preventivní a výchovnou činnost. Ocenění jejich práce proběhlo v rámci probíhajícího 12. ročníku Ankety. Pořadí oceněných nyní určí veřejnost svým hlasováním. Finalisté na prvních třech místech k ocenění navíc díky partnerům obdrží i finanční a věcné dary v hodnotě cca 2 miliony korun. Hlasovat můžete až do 20.10.2022.

Hlavním cílem Ankety Dobrovolní Hasiči Roku je ocenit a finančně i věcně podpořit dobrovolnickou činnost hasičů i v těch nejmenších obcích a současně veřejnosti ukázat důležitost a nepostradatelnost jejich zapojení mezi složky integrovaného záchranného systému a představit jejich dobrovolnou činnost. “Z událostí, které loni postihlo Hodonínsko a Břeclavsko i z letošního požáru v Hřensku je zřetelné, jak významná je pomoc jednotek dobrovolných hasičů. Dnes jsme nominovali 50 jednotek a sborů dobrovolných hasičů, kteří budou oceněni při slavnostním vyhlášení 16. listopadu, ale poděkování za jejich práci patří všem, a to včetně partnerů, kteří dobrovolné hasiče prostřednictvím Ankety podporují. “, zdůraznil náměstek generálního ředitele HZS ČR a místopředseda Odborné poroty, brig. gen. Mgr. Slavomír Bel, MSc.

Odborná porota letos posuzovala 118 přihlášek. „Jsem rád, že s Anketou oceňujeme práci dobrovolných hasičů spolehlivě již 12 let. Naše podpora navíc nespočívá pouze ve finanční pomoci prostřednictvím Ankety, ale také v samotné podpoře dobrovolnické činnosti našich zaměstnanců. Mnoho dobrovolných hasičů je totiž i mezi námi plynaři a když to situace vyžaduje, umožňujeme jim zapojit se do akcí. Tak tomu bylo i v případě požáru v Českém Švýcarsku,“ uvedl Petr Koutný, provozní ředitel společnosti GasNet a člen Odborné poroty.

Hlasovat o oceněných, z nichž 10 obdrží prestižní skleněnou hasičskou helmu, může také veřejnost, a to dvěma způsoby: prostřednictvím hlasovacího formuláře přímo na stránkách ankety www.adhr.cz, nebo zasláním hlasovací SMS. Podrobnosti k hlasování jsou uvedeny na stránkách Ankety. Při slavnostním předávání ocenění 16. listopadu 2022 obdrží k 50. výročí hry Plamen také pěti „Kolektivů mladých hasičů“.

"Události posledních let ukazují stále jasněji, jak důležitá je v případě různých neštěstí a extrémního počasí pomoc druhých. Mezi ty nejdůležitější patří i ta, které se nám dostává právě od dobrovolných hasičů. Stejně významné jsou však i zásahy u dopravních nehod, požárů nebo lokálních záplav, o kterých není tak slyšet, ale jsou stejně důležité a v rámci Ankety jim máme možnost poděkovat a vyjádřit naši podporu.“, řekl Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS a člen odborné poroty.

Oceňování dobrovolných hasičů probíhá pod záštitou 1. místopředsedy vlády a ministra vnitra Mgr. Bc. Víta Rakušana, ministra financí Ing. Zbyňka Stanjury, místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj PhDr. Ivana Bartoše, Ph.D. a ministra zemědělství Ing. Zdeňka Nekuly.

Záštitu nad akcí převzal generální ředitel HZS ČR generálporučík Ing. Vladimír Vlček a náměstek generálního ředitele HZS ČR brig. gen. Mgr. Slavomír Bell, MSc, MBA.

Finanční dary a záchranářskou techniku v hodnotě 2 400 000 Kč obdrží díky partnerům Ankety oceňovaní finalisté na prvních třech místech. Dlouhodobými partnery Ankety a podporovateli dobrovolných hasičů jsou: společnost GasNet, generální partner, hlavní partneři, společnosti Net4Gas, Lesy ČR, ČEZ, a.s., Ford Motor Company a společnost DCom. Partnerskou strukturu tvoří společnosti Česká pošta, ČEPS, EG.D, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Medsol, Požární bezpečnost, Patrol, Techsport, Vinařství Prokeš, Teleskopické stožáry a Rescop.

Zdroj: ADHR

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ženu s pořezaným a krvácejícím lýtkem ošetřovali dnes o půl páté ráno strážníci z pořádkové jednotky městské policie.
05.02.2023 - 14:29
Mnoho lidí má zdravotní potíže, za které může jejich profese a pracovní náplň. Mezi nejčastější nemoci z povolání patří syndrom karpálního tunelu, který postihuje zaměstnance od kancelářských pozic...
03.02.2023 - 17:43
Se svým záměrem pochlubit se vlastním tělem příliš neuspěla žena, která včera v centru města zastavovala návštěvníky luxusní restaurace.
03.02.2023 - 09:52
Dopravní podnik města Brna za loňský rok eviduje celkem 413 stížností cestujících na své služby. Jedná se o nejnižší číslo za dobu, kdy připomínky eviduje. Pouhá čtvrtina stížností je po jejich...
02.02.2023 - 17:24
Cestovatel Tomáš Vaňourek se po své výpravě do Asie, inspirované pány Hanzelkou a Zikmundem, tentokrát rozhodl zopakovat a také rozšířit první putování H + Z napříč Afrikou a Amerikou. S ročním...
02.02.2023 - 07:37
Záchrannou akci v bohunickém panelovém domě spustil v sobotu odpoledne naléhavý telefonát na tísňovou linku 156.
31.01.2023 - 13:10
Komentáře