Reklama
reklama

Padesát jednotek a sborů dobrovolných hasičů získalo ocenění za provedené zásahy a činnost

Odborná porota ankety Dobrovolní hasiči roku nominovala 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky na ocenění Dobrovolní hasiči roku 2022 za profesionálně provedené zásahy a preventivní a výchovnou činnost. Ocenění jejich práce proběhlo v rámci probíhajícího 12. ročníku Ankety. Pořadí oceněných nyní určí veřejnost svým hlasováním. Finalisté na prvních třech místech k ocenění navíc díky partnerům obdrží i finanční a věcné dary v hodnotě cca 2 miliony korun. Hlasovat můžete až do 20.10.2022.

Hlavním cílem Ankety Dobrovolní Hasiči Roku je ocenit a finančně i věcně podpořit dobrovolnickou činnost hasičů i v těch nejmenších obcích a současně veřejnosti ukázat důležitost a nepostradatelnost jejich zapojení mezi složky integrovaného záchranného systému a představit jejich dobrovolnou činnost. “Z událostí, které loni postihlo Hodonínsko a Břeclavsko i z letošního požáru v Hřensku je zřetelné, jak významná je pomoc jednotek dobrovolných hasičů. Dnes jsme nominovali 50 jednotek a sborů dobrovolných hasičů, kteří budou oceněni při slavnostním vyhlášení 16. listopadu, ale poděkování za jejich práci patří všem, a to včetně partnerů, kteří dobrovolné hasiče prostřednictvím Ankety podporují. “, zdůraznil náměstek generálního ředitele HZS ČR a místopředseda Odborné poroty, brig. gen. Mgr. Slavomír Bel, MSc.

Odborná porota letos posuzovala 118 přihlášek. „Jsem rád, že s Anketou oceňujeme práci dobrovolných hasičů spolehlivě již 12 let. Naše podpora navíc nespočívá pouze ve finanční pomoci prostřednictvím Ankety, ale také v samotné podpoře dobrovolnické činnosti našich zaměstnanců. Mnoho dobrovolných hasičů je totiž i mezi námi plynaři a když to situace vyžaduje, umožňujeme jim zapojit se do akcí. Tak tomu bylo i v případě požáru v Českém Švýcarsku,“ uvedl Petr Koutný, provozní ředitel společnosti GasNet a člen Odborné poroty.

Hlasovat o oceněných, z nichž 10 obdrží prestižní skleněnou hasičskou helmu, může také veřejnost, a to dvěma způsoby: prostřednictvím hlasovacího formuláře přímo na stránkách ankety www.adhr.cz, nebo zasláním hlasovací SMS. Podrobnosti k hlasování jsou uvedeny na stránkách Ankety. Při slavnostním předávání ocenění 16. listopadu 2022 obdrží k 50. výročí hry Plamen také pěti „Kolektivů mladých hasičů“.

"Události posledních let ukazují stále jasněji, jak důležitá je v případě různých neštěstí a extrémního počasí pomoc druhých. Mezi ty nejdůležitější patří i ta, které se nám dostává právě od dobrovolných hasičů. Stejně významné jsou však i zásahy u dopravních nehod, požárů nebo lokálních záplav, o kterých není tak slyšet, ale jsou stejně důležité a v rámci Ankety jim máme možnost poděkovat a vyjádřit naši podporu.“, řekl Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS a člen odborné poroty.

Oceňování dobrovolných hasičů probíhá pod záštitou 1. místopředsedy vlády a ministra vnitra Mgr. Bc. Víta Rakušana, ministra financí Ing. Zbyňka Stanjury, místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj PhDr. Ivana Bartoše, Ph.D. a ministra zemědělství Ing. Zdeňka Nekuly.

Záštitu nad akcí převzal generální ředitel HZS ČR generálporučík Ing. Vladimír Vlček a náměstek generálního ředitele HZS ČR brig. gen. Mgr. Slavomír Bell, MSc, MBA.

Finanční dary a záchranářskou techniku v hodnotě 2 400 000 Kč obdrží díky partnerům Ankety oceňovaní finalisté na prvních třech místech. Dlouhodobými partnery Ankety a podporovateli dobrovolných hasičů jsou: společnost GasNet, generální partner, hlavní partneři, společnosti Net4Gas, Lesy ČR, ČEZ, a.s., Ford Motor Company a společnost DCom. Partnerskou strukturu tvoří společnosti Česká pošta, ČEPS, EG.D, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Medsol, Požární bezpečnost, Patrol, Techsport, Vinařství Prokeš, Teleskopické stožáry a Rescop.

Zdroj: ADHR

Autor: 
redakce
Aktuálně
U příležitost Mezinárodního dne seniorů připravila Zoo Brno na sobotu 1. října vstup pro seniory za pouhých 10 Kč. Tradiční je také zvýhodněné vstupné za 10 Kč pro nositele zvířecích příjmení, a to v...
30.09.2022 - 06:54
Uprostřed noci na sobotu si strážníci všimli řidiče škodovky, který projížděl Mendlovým náměstím pouze s denními světly a zadní část vozidla navíc nebyla osvětlená vůbec.
29.09.2022 - 16:33
Festival Film a architektura se láme do nové dekády a odhaluje letošní nabitý program. Jedenáctý ročník s názvem Body zlomů zavítá ve dnech 29. 9. – 4. 10. také do Brna. V prostorech Kina Art,...
29.09.2022 - 13:00
Opravy se na podzim dočká poslední větší kus tramvajové trati v ulici Táborská. Dopravní podnik zde vymění koleje na 296 metrů dlouhém úseku mezi křižovatkami s ulicemi Gajdošova a Otakara Ševčíka....
28.09.2022 - 06:40
Letošní brněnská Noc vědců se uskuteční v pátek 30. září. Na její přípravě se podílí dvanáct institucí a nabídne nevšední program na téma VŠEMI SMYSLY. Zájemci navštíví laboratoře a výzkumná...
26.09.2022 - 09:04
Ulevit řidičům od zdlouhavého hledání parkovacího místa v podvečerních hodinách od pondělí do pátku má systém modrých čar. Ty se již během srpna začaly objevovat v oblasti 4-04 Dukelská třída....
25.09.2022 - 07:06
Komentáře