Reklama
reklama

Při kontrole nákladu kamiónu v Podivíně objevili cizinečtí policisté několik desítek osob ze Sýrie a Turecka

Rutinní kontrola kamiónu a jím přepravovaného nákladu přinesla ve čtvrtek odpoledne celníkům na jihu Moravy nečekaný výsledek.
Foto: PČR

Na odstavené ploše v Podivíně přístroj objevil v útrobách návěsu kamionu  s tureckou registrační  značkou nemalé množství osob. Když policisté v podvečer nákladový prostor otevřeli, vystoupilo z něj osmačtyřicet lidí, mezi nimi jedna žena. Jedenatřicet z cizinců uvedlo, že jsou ze Sýrie, zbývajících sedmnáct pak  hlásilo tureckou státní příslušnost. Převážně mladí lidé údajně postupně nastoupili do nákladového prostoru v některé z balkánských zemí. Uvedli, že mají namířeno do západní Evropy, do Německa, případně do Holandska. Cizinci, kteří byli po strastiplné cestě v relativně dobrém zdravotním stavu, nepotřebovali zdravotnickou pomoc. Vedle pití dostali i něco málo jídla. V chladném večeru zajistili hasiči pro migranty deky. Všechny osoby včetně dvou tureckých řidičů policisté zadrželi. V případě šoférů bude policisty zajímat, jakou roli v celém případu hrají. Lékař ještě před odjezdem k nutným úkonům provedl u všech test na Covid-19. Ten byl u všech negativní. V průběhu noci byli běženci eskortováni na služebny cizinecké policie v celé republice. Tam budou také vyslechnuti.

Zdroj: PČR

Autor: 
redakce
Aktuálně
Galerijní tramvaj, charitativní projekt Dopravního podniku města Brna, propůjčí své vnitřní prostory neziskové organizaci Ratolest Brno a jejímu jedinečnému benefičnímu projektu Galerie Ratolest.
04.12.2020 - 09:12
Pouhých čtrnáct dní mělo nové vedení kraje na sestavení rozpočtu na příští rok. Jeho sestavování komplikuje nedávno schválený návrh daňových změn. Kraj bude mít celkově kvůli zrušení superhrubé mzdy...
03.12.2020 - 13:29
Do velmi nepříjemné situace se v pátek večer dostal muž v Denisových sadech, když chtěl své známé předvést svoje hudební vlohy.
02.12.2020 - 12:17
Od středy 2. prosince 2020 se vrací všechny tramvajové a trolejbusové linky v Brně do běžného provozu.
02.12.2020 - 11:11
Řidiči zaparkovaných vozidel na Vinohradech, zřejmě nebudou v dobrém vzpomínat na ženu, která pravděpodobně ve vzteku trhala autům stěrače.
01.12.2020 - 08:03
Zřejmě nedočkavost vedla ke zkratkovitému jednání mladé ženy v centru Brna.
29.11.2020 - 18:40
Komentáře