Reklama
reklama

Osud Velkého městského okruhu? Stavba se odkládá

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zadávací řízení na stavbu II. etapy VMO v Žabovřeské ulici. Jeho předseda Petr Rafaj zamítl rozklad zadavatelů Ředitelství silnic a dálnic ČR a města Brna proti prvostupňovému rozhodnutí, které zadávací řízení již dříve zrušilo. To tak nabylo právní moci.

Důvod? Zadavatelé projektu podle ÚOHS stanovili zadávací podmínky veřejné zakázky v rozporu se zásadou přiměřenosti. Požadovali totiž předložení platného dokladu o oprávnění k podnikání v předmětu činnosti "montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení", ačkoliv dodavatelé museli předložit rovněž oprávnění k podnikání v předmětu činnosti "provádění staveb, jejich změn a odstraňování", které však samo o sobě možnost podnikat v oboru "montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení" v souvislosti s realizací stavby umožňuje. 

To je totiž mnohem širší a opravňuje i k výkonu činnosti související s realizací staveb. Požadavek tak byl podle antimonopolního úřadu nadbytečný.

Stížnost na zakázku za dvě miliardy podala slovenská firma s ročním obratem zhruba deset tisíc korun.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Dva muže, kteří údajně rybařili tam, kde to není povoleno, zpozoroval v neděli odpoledne náhodný svědek u Rakovecké zátoky.
15.06.2021 - 20:35
Šedesátka dnes v podstatě není žádný věk a lidé, které označujeme jako seniory, jsou mnohem aktivnější, než tomu bylo v minulosti. Současným trendem pak je, že se chtějí cíleně věnovat pohybu, aby...
15.06.2021 - 10:38
Od 14. června začíná platit regulace vjezdů v osmi vnitroblocích v městské části Brno-střed. Požadavek na úpravu vznesla městská část na základě požadavků jejich obyvatel.
14.06.2021 - 17:51
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vychází vstříc zájemcům o preventivní neinvazivní „žvýkací“ PCR testy a otevřela pro ně další testovací místo ve svém areálu. Testování je určeno pouze pro...
14.06.2021 - 17:23
Dopravní podnik města Brna s cestujícími komunikuje pomocí dalšího informačního kanálu. Jako první dopravce v republice začne využívat službu Mobilní Rozhlas, která slouží pro jednodušší komunikaci...
13.06.2021 - 07:08
V úterý odpoledne se na linku 156 ozvala rozrušená žena a uvedla, že z okna řečkovického domu vidí hořící strom.
11.06.2021 - 08:32
Komentáře