Reklama
reklama

Orli šesti góly přejeli Fehérvár

Znojemští hokejisté si ve čtvrtém zápase této sezóny venku připsali třetí vítězství, navíc bodovali pošesté v řadě. Na ledě Fehérváru to sice ještě v polovině zápasu bylo 2:2, pak ale Orli svou převahu proměnili v další góly a zápas dovedli suverénně k vítězství. Čtyřmi body se na něm podíleli David Bartoš a Petr Beránek, první start mezi tyčemi si připsal Dominik Groh.

Byl to zápas dvou premiér. Poprvé ve své kariéře se od začátku postavil do brankoviště Znojma Dominik Groh. A poprvé v sezóně nezůstala na konci utkání na gólovém kontě Orlů svítit trojka. Ale o tom až později...

První třetina na ledě maďarského soupeře patřila první formaci Orlů. Ta byla nebezpečná prakticky při každém střídání a už v páté minutě rychlá souhra Svobody s Anthonym Lucianim v protiútoku vedla k úvodní brance duelu. Domácí odpověděli o pět minut později, kdy Lehtonenovu střelu vyrazil Groh jen na hůl dojíždějícího Daniela Kógera a ten odkrytou klec trefil. Ještě před pauzou ale vrátil vedení znojemským barvám opět Anthony Luciani, který rychlou kličkou zasunul kotouč mezi betony brankáře Ouzase.

Druhá část hry byla dlouhé minuty vyrovnaná, oba celky bojovaly o každý kotouč. Skóre změnila až 28. minuta a šťastné vyrovnání Scotta Timminse ze vzduchu, jehož platnost potvrzovali rozhodčí ještě u videa. Domácí se radovali, ale netušili, že v zápase to bylo naposledy. Orli totiž rozhodli na konci druhé části o své výhře a režii si vzal na starosti David Bartoš. Ten nejprve vybojoval puk pro Petra Beránka, jehož nechytatelná bomba skončila v šibenici, a o tři minuty později krásnou přihrávkou napříč pásmem našel přesně najíždějícího Kevina Tanseyho, který svým prvním gólem ve Znojmě prolomil dosud pevnou hranici tří vstřelených branek na zápas.

V závěrečné části pak Znojmo zkušeně pohlídalo vývoj utkání a nedovolilo opakování scénáře z předchozích duelů. Domácí Fehérvár se vyjma šťastné tyčky v samotném závěru k ničemu nedostal, naopak český celek přidal další dvě trefy. Veškerý odpor soupeře zlomil v 48. minutě David Bartoš, který si po dvou asistencích připsal i gólovou trefu z hranice brankoviště po pěkném Bowlesově pasu, a oba protagonisté si úlohy vyměnili minutu a půl před koncem. To Bartoš našel Parkera Bowlese a ten se odvděčil šestou trefou.

Branky a nahrávky: 10. Kóger (Lehtonen, Busenius), 28. Timmins (Caruso, Campbell) – 5. Luciani (Svoboda, Matuš), 17. Luciani (Matuš, Svoboda), 35. Beránek (Bartoš, Stehlík), 38. Tansey (Bartoš, Beránek), 48. Bartoš (Bowles, Beránek), 59. Bowles (Bartoš, Tansey).
Rozhodčí: Fichtner, Smetana – Nedeljkovic, Soos.
Vyloučení: 3:2.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ve spolupráci s praktickými lékaři začalo očkování seniorů 80+.
20.01.2021 - 14:49
Křikem a sprškou nadávek na sebe v pátek navečer upozornila pětice dívek na Mendlově náměstí po vystoupení z tramvaje číslo jedna.
19.01.2021 - 09:16
Dnes začalo po sedmé hodině ranní ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně očkování registrovaných seniorů. Všechny termíny, uvolněné zatím do konce příštího týdne, jsou plné.
18.01.2021 - 13:55
Očkovací centra začnou fungovat od března a denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí.
18.01.2021 - 05:19
Počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k pozvolna zamrzajícím vodním plochám.
17.01.2021 - 10:51
Navýšení skládkovacích poplatků, k němuž došlo od ledna tohoto roku v souvislosti s novým zákonem o odpadech, se Brňanů týkat nebude. Podle nové legislativy se poplatek za komunální odpad, ukládaný...
15.01.2021 - 10:14
Komentáře