Reklama
reklama

Orli předvedli v Bolzanu vyrovnaný duel. Body však domů nevezou

Znojmo sehrálo v Bolzanu proti favorizovaným domácím vyrovnanou partii. Body ho stál výpadek v první třetině, kdy během dvou minut třikrát inkasovalo. Poté dotahovalo, několikrát se dostalo na dostřel jediné branky, ale vyrovnat nestačilo.

Znojmo poprvé od března 2020 na mezinárodní scéně začalo dobře. Anthony Luciani se v 11. minutě zorientoval před brankou a doklepl puk do sítě. Domácí favorit, loňský finalista a letošní účastník Ligy mistrů ale odpověděl ještě do přestávky hned trojnásobně. Brett Findlay nejprve zblízka vyrovnal, Alex Trivellato následně střelou od modré využil zakrytého Kantorova výhledu a Domenico Alberga trefou z mezikruží zakončil tři minuty hrůzy ve znojemské třetině.

Po pauze už se zase hrálo vyrovnaně a převážně to bylo Znojmo, kdo určovalo tempo zápasu. Na dostřel mu pomohla přesilovka, v níž rychlou kombinaci zakončil bekhendovou dorážkou Filip Ahl. Orli tlačili, měli šance i další početní převahu, jenže pak před přestávkou sami inkasovali, když jedno nepovedené střídání Orlů zakončil trefou o tyč Anton Bernard. Jenže za chvíli to bylo zase jen o gól, to když si znojemská střídačka vzala trenérskou výzvu, donutila rozhodčí přezkoumat nepřehlednou situaci před brankou soupeře a video nakonec ukázalo, že puk po dorážce Huntera Fejese byl až za brankovou čarou.

Třetí část chtěli domácí kontrolovat, aktivním forčekingem nedat Znojmu čas a prostor na kombinaci a rozehrávku. Dlouho se jim to dařilo, navíc s podporou parádní individuální akce a trefy Daniela Catenacciho měli výhodu dvougólového náskoku. Čas se rychle krátil. Orlům pomohla až závěrečná power-play v poslední minutě. Tu využil přesným švihem z mezikruží Vojtěch Němec a v prvním soutěžním zápase za Orly po zhruba 17 měsících oslavil taky první trefu. Vyrovnat už ale český tým nestihl a z úvodního kola vychází bodově naprázdno.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ženu s pořezaným a krvácejícím lýtkem ošetřovali dnes o půl páté ráno strážníci z pořádkové jednotky městské policie.
05.02.2023 - 14:29
Mnoho lidí má zdravotní potíže, za které může jejich profese a pracovní náplň. Mezi nejčastější nemoci z povolání patří syndrom karpálního tunelu, který postihuje zaměstnance od kancelářských pozic...
03.02.2023 - 17:43
Se svým záměrem pochlubit se vlastním tělem příliš neuspěla žena, která včera v centru města zastavovala návštěvníky luxusní restaurace.
03.02.2023 - 09:52
Dopravní podnik města Brna za loňský rok eviduje celkem 413 stížností cestujících na své služby. Jedná se o nejnižší číslo za dobu, kdy připomínky eviduje. Pouhá čtvrtina stížností je po jejich...
02.02.2023 - 17:24
Cestovatel Tomáš Vaňourek se po své výpravě do Asie, inspirované pány Hanzelkou a Zikmundem, tentokrát rozhodl zopakovat a také rozšířit první putování H + Z napříč Afrikou a Amerikou. S ročním...
02.02.2023 - 07:37
Záchrannou akci v bohunickém panelovém domě spustil v sobotu odpoledne naléhavý telefonát na tísňovou linku 156.
31.01.2023 - 13:10
Komentáře