Reklama
reklama

Orli čtyřmi góly otočili duel v Kopřivnici

Znojmo má za sebou tříbodový start do nové sezóny. Na ledě Kopřivnice sice proti bojujícím domácím prohrávalo 0:1, vývoj zápasu ale poté otočilo čtyřmi góly. Trefili se Matuš, Köver, Stránský a Tomáš Svoboda, Orli tak domů vezou vítězství.

Znojemští po téměř měsíc trvajícím zápasovém půstu nevstoupili do zápasu podle představ. Byli sice aktivnější, ale proti bránícímu soupeři se nedokázali prosadit ani v přesilovkách. Naopak Kopřivnice hned tu první proměnila ve vedoucí gól, když si ve 12. minutě vybruslil před Groha nejproduktivnější hráč domácích v minulém ročníku Dominik Suchý a prosadil se. Největší možnost Orlů v úvodním dějství měl Luciani, samostatný únik však nezakončil přesně.

Orli postupem času ve druhém dějství získávali větší a větší převahu, na góly si ale museli dlouho počkat. Tejnor ve 32. minutě trefil jen tyč, další možnosti nevyužili Matuš ani Luciani. Pomohlo až zaváhání brankáře Hromady, který v 35. minutě vyjel z branky, ale rozehrál špatně a Radim Matuš pohotově trefil odkrytou klec. Ještě do přestávky pak Orli otočili skóre díky dorážce Jakuba Kövera z předbrankového prostoru.

Klid na znojemské hokejky ve třetí třetině vnesl gól Tomáše Svobody z bezprostřední blízkosti, navíc o necelou minutu později se přesnou střelou prosadil taky David Stránský v přesilovce pět na tři. Domácí, kteří se celý duel spíše bránili, ale předvedli bojovný výkon, ještě stihli zásluhou Robina Gebauera a jeho střely do horního rohu branky korigovat na konečných 2:4.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře