Reklama
reklama

Opilý muž, který údajně před dětmi šermoval nožem, nadýchal přes dvě promile

S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.

Podezřelý skupince nezletilých údajně řekl, že kdyby je bodl, pravděpodobně by je zabil. Jeho slova prý děti vyděsila natolik, že se daly okamžitě na útěk. Zjevně opilý čtyřiapadesátiletý muž ale údajně s nožem v ruce vyrazil za nimi. Z obavy o jejich bezpečnost mu proto do cesty vstoupil svědek, který se s ním prý nejprve přetahoval, po chvíli se mu ho ale podařilo zastavit. Po příjezdu strážníci ihned staršího muže vyzvali k vydání nože, ten ale odmítl a tvrdil, že nic neudělal. Hlídka proto využila své zákonné oprávnění a přesvědčila se, zda je ozbrojen. Když u něj našla kapesní nožík se zhruba deseticentimetrovou čepelí, zbraň mu odebrala a přivolala republikové policisty. Ti však spáchání trestného činu vyloučili. Vzhledem k silné podnapilosti muže pak strážníci provedli dechovou zkoušku, která přinesla výsledek 2,3 promile. Zamířil proto sanitkou na záchytnou stanici a po vystřízlivění bude své chování vysvětlovat správnímu orgánu.

TZ: MP Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) se už počtvrté spojilo s nadačním fondem Muži proti rakovině, který je organizátorem akce Movember v České republice. Tramvaje, trolejbusy a autobusy v...
27.10.2021 - 08:01
Ve čtvrtek 28. října 2021 je nejen Den vzniku samostatného československého státu, ale také svátek pro sportovní fandy. Od 15:20 se totiž v hale Vodova odehraje brněnské futsalové derby.
26.10.2021 - 13:49
Železniční nehoda včera večer zastavila provoz na trati v Rájci-Jestřebí na Blanensku.
26.10.2021 - 08:18
Zlato bylo vždy ozdobou a znamením elit. Zlato symbolizuje vznešenost, bohatství a moc, dává pocit hojnosti, lesku a bohatství.
25.10.2021 - 14:09
Na muže postávajícího v houští nedaleko školy upozornila strážníky v pátek odpoledne žena procházející jednou z komárovských ulic.
25.10.2021 - 08:18
Bagry, ale i stavební stroje a technika. Brňané se mohou v následujících měsících těšit v ulicích svého města na čilý ruch. Proměňovat se bude neustále Mendlovo náměstí, novinky čekají Staré Brno i...
24.10.2021 - 14:01
Komentáře