Reklama
reklama

Odstartoval 11. ročník ankety Dobrovolní hasiči roku

Všechny jednotky a sbory dobrovolných hasičů se mohou od včerejšího dne hlásit do letošního, už 11. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku. Partneři ankety tak oceňují profesionalitu zásahů a preventivní činnost sborů a hasičských sborů. Popis skutečného zásahu nebo činnosti z období 1.7.2020 až 30.6.2021 může přihlásit každá jednotka nebo sbor z České republiky do 25.7.2021. Z nich pak odborná porota vybere 50 finalistů, kteří v listopadu obdrží prestižní ocenění „Dobrovolní hasiči roku 2021“. Vítězové na prvních třech místech opět obdrží finanční a věcné ceny za více než 2 miliony korun, které jim poslouží k nákupu nové hasičské techniky a vybavení.

Jedenáctý ročník přináší oproti předchozímu roku další změny, spočívající především ve zjednodušení hodnoticích kritérií a současně s tím i samotných přihlášek. Na jejich základě odborná porota, složená ze zástupců HZS ČR, SH ČMS, MHJ, ČHJ a zástupců partnerů, vybere 25 jednotek a 25 sborů nebo hasičských sborů dobrovolných hasičů, kteří za svoji činnost obdrží ocenění.

Jedenáct let práce v odborné porotě hodnotí zástupce generálního partnera, společnosti GasNet, s.r.o., pan Pavel Káčer slovy: „Od založení Ankety stojíme po boku hasičů a jsme na to hrdí. Vždy jsme byli přesvědčeni o smysluplnosti a přínosu veřejného oceňování práce dobrovolných hasičů. Poslední rok ukázal, že si náš respekt zaslouží plným právem. Zásahy a činnosti, s nimiž se do Ankety hlásí, jsou rok od roku profesionálnější a je stále těžší a těžší vybrat ty nejlepší“.

Generální ředitel HZS ČR genpor. Ing. Drahoslav Ryba, který je současně předsedou odborné poroty, zdůraznil: „Díky partnerům se podařilo během uplynulých deseti ročníků ocenit 422 jednotek a sborů dobrovolných hasičů, kteří pro svoji další činnost získaly finanční a věcné dary za více jak 21 miliónů korun, za což patří všem partnerům Ankety naše poděkování.“

Dlouholetými podporovateli dobrovolných hasičů a hlavními partnery Ankety jsou společnosti Net4Gas, Lesy ČR, ČEZ, Ford Motor Company a DCom. Partnerskou strukturu naplňují společnosti Česká pošta, ČEPS, EG.D, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky, Medsol, Požární bezpečnost, Patrol, Techsport, Vinařství Prokeš, Teleskopické stožáry, Rescop a MP Buď Fit.

Obětavosti dobrovolných hasičů si váží také Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS a člen odborné poroty, který zmínil: „Každý rok pročítáme desítky nových příběhů, ve kterých hasiči bojují buď s živly nebo o záchranu lidských životů a majetku. Oceňuji proto práci a zapojení všech dobrovolných hasičů a vážím si jejich odhodlání pomáhat. Podporou Ankety tak chceme opakovaně vyjádřit hasičům naše poděkování a uznání“.

Na jednotky a sbory, kteří v závěrečném veřejném hlasování získají největší počet hlasů i v letošním roce čeká speciální ocenění v podobě skleněné zásahové helmy v životní velikosti. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v listopadu za účasti patronů, Ilony Csákové, Ondřeje Vetchého a Petra Rychlého a za přítomnosti kamer České televize.

Elektronický formulář a pravidla jsou přístupné na internetových stránkách www.adhr.cz. Seznámit se s nimi bude možné také v rámci Roadshow s rádiem Český Impuls s prezentačním stánkem Ankety, na němž organizátoři seznámí zájemce s pravidly, postupem pro přihlášení i letošními cenami pro oceňované, které poskytli partneři Ankety.

TZ: ADHR

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dva muže, kteří údajně rybařili tam, kde to není povoleno, zpozoroval v neděli odpoledne náhodný svědek u Rakovecké zátoky.
15.06.2021 - 20:35
Šedesátka dnes v podstatě není žádný věk a lidé, které označujeme jako seniory, jsou mnohem aktivnější, než tomu bylo v minulosti. Současným trendem pak je, že se chtějí cíleně věnovat pohybu, aby...
15.06.2021 - 10:38
Od 14. června začíná platit regulace vjezdů v osmi vnitroblocích v městské části Brno-střed. Požadavek na úpravu vznesla městská část na základě požadavků jejich obyvatel.
14.06.2021 - 17:51
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vychází vstříc zájemcům o preventivní neinvazivní „žvýkací“ PCR testy a otevřela pro ně další testovací místo ve svém areálu. Testování je určeno pouze pro...
14.06.2021 - 17:23
Dopravní podnik města Brna s cestujícími komunikuje pomocí dalšího informačního kanálu. Jako první dopravce v republice začne využívat službu Mobilní Rozhlas, která slouží pro jednodušší komunikaci...
13.06.2021 - 07:08
V úterý odpoledne se na linku 156 ozvala rozrušená žena a uvedla, že z okna řečkovického domu vidí hořící strom.
11.06.2021 - 08:32
Komentáře