Reklama
reklama

Odstartoval 11. ročník ankety Dobrovolní hasiči roku

Všechny jednotky a sbory dobrovolných hasičů se mohou od včerejšího dne hlásit do letošního, už 11. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku. Partneři ankety tak oceňují profesionalitu zásahů a preventivní činnost sborů a hasičských sborů. Popis skutečného zásahu nebo činnosti z období 1.7.2020 až 30.6.2021 může přihlásit každá jednotka nebo sbor z České republiky do 25.7.2021. Z nich pak odborná porota vybere 50 finalistů, kteří v listopadu obdrží prestižní ocenění „Dobrovolní hasiči roku 2021“. Vítězové na prvních třech místech opět obdrží finanční a věcné ceny za více než 2 miliony korun, které jim poslouží k nákupu nové hasičské techniky a vybavení.

Jedenáctý ročník přináší oproti předchozímu roku další změny, spočívající především ve zjednodušení hodnoticích kritérií a současně s tím i samotných přihlášek. Na jejich základě odborná porota, složená ze zástupců HZS ČR, SH ČMS, MHJ, ČHJ a zástupců partnerů, vybere 25 jednotek a 25 sborů nebo hasičských sborů dobrovolných hasičů, kteří za svoji činnost obdrží ocenění.

Jedenáct let práce v odborné porotě hodnotí zástupce generálního partnera, společnosti GasNet, s.r.o., pan Pavel Káčer slovy: „Od založení Ankety stojíme po boku hasičů a jsme na to hrdí. Vždy jsme byli přesvědčeni o smysluplnosti a přínosu veřejného oceňování práce dobrovolných hasičů. Poslední rok ukázal, že si náš respekt zaslouží plným právem. Zásahy a činnosti, s nimiž se do Ankety hlásí, jsou rok od roku profesionálnější a je stále těžší a těžší vybrat ty nejlepší“.

Generální ředitel HZS ČR genpor. Ing. Drahoslav Ryba, který je současně předsedou odborné poroty, zdůraznil: „Díky partnerům se podařilo během uplynulých deseti ročníků ocenit 422 jednotek a sborů dobrovolných hasičů, kteří pro svoji další činnost získaly finanční a věcné dary za více jak 21 miliónů korun, za což patří všem partnerům Ankety naše poděkování.“

Dlouholetými podporovateli dobrovolných hasičů a hlavními partnery Ankety jsou společnosti Net4Gas, Lesy ČR, ČEZ, Ford Motor Company a DCom. Partnerskou strukturu naplňují společnosti Česká pošta, ČEPS, EG.D, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky, Medsol, Požární bezpečnost, Patrol, Techsport, Vinařství Prokeš, Teleskopické stožáry, Rescop a MP Buď Fit.

Obětavosti dobrovolných hasičů si váží také Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS a člen odborné poroty, který zmínil: „Každý rok pročítáme desítky nových příběhů, ve kterých hasiči bojují buď s živly nebo o záchranu lidských životů a majetku. Oceňuji proto práci a zapojení všech dobrovolných hasičů a vážím si jejich odhodlání pomáhat. Podporou Ankety tak chceme opakovaně vyjádřit hasičům naše poděkování a uznání“.

Na jednotky a sbory, kteří v závěrečném veřejném hlasování získají největší počet hlasů i v letošním roce čeká speciální ocenění v podobě skleněné zásahové helmy v životní velikosti. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v listopadu za účasti patronů, Ilony Csákové, Ondřeje Vetchého a Petra Rychlého a za přítomnosti kamer České televize.

Elektronický formulář a pravidla jsou přístupné na internetových stránkách www.adhr.cz. Seznámit se s nimi bude možné také v rámci Roadshow s rádiem Český Impuls s prezentačním stánkem Ankety, na němž organizátoři seznámí zájemce s pravidly, postupem pro přihlášení i letošními cenami pro oceňované, které poskytli partneři Ankety.

TZ: ADHR

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře