Reklama
reklama

Odborníci představí Brňanům sukulentní rostliny z celého světa

Jsou unikátní, protože ve svém těle umí shromažďovat vodu, která jim umožňuje přežít i dlouhá sucha.Tradiční výstava, která představí sukulenty, kaktusy a jiné exotických rostliny, začíná v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity první zářijový pátek.

Sukulenty se v průběhu evoluce adaptovaly k nepravidelným srážkám a vyšším teplotám tedy změnám, které v současnosti začínáme stále více pociťovat. Celý týden si budou moci zájemci prohlédnout  zhruba 500 sukulentní rostliny různých čeledí. „Letošní výstava je věnována zástupcům rodu Aloe a jejich léčivým účinkům," popsal za pořadatele Pavel Hanáček z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Kromě zástupců aloe vystaví specializovaní pěstitelé z Česka ve spolupráci s odborníky z botanické zahrady také pryšce, živé kameny, kaktusy nebo stapelie. 

„Akce je vhodná i pro školní třídy a přítomní pořadatelé poskytnou zájemcům pěstitelské rady a pro skupiny zajistí průvodce výstavou," doplnil Pavel Hanáček.

Výstava je v Brně přístupná do 11. září.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Nestandardní jízda řidiče nákladního automobilu mobilizovala v neděli večer kolemjdoucí, kteří tak upozornili na tísňovou linku brněnské policisty.
21.04.2021 - 09:46
Potřebu výtvarně se vyjádřit měli v noci na pondělí dva muži, kteří stříbrnou barvou posprejovali skleněnou výplň a obklad schodiště v podchodu u hlavního nádraží.
20.04.2021 - 08:23
Novou alej jabloní, hrušní a švestek včera vysadili energetici k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany...
18.04.2021 - 14:52
V zajetí městského ruchu se ve čtvrtek odpoledne ocitla kachna s několika mláďaty.
17.04.2021 - 14:52
Od včerejšího dne startuje proces vracení peněz za nevyužité vstupenky, které byly prodány na loňský ročník závodu série MotoGP v Brně na Masarykově okruhu. TIC BRNO zahájil přípravu vracení ihned po...
17.04.2021 - 12:50
Dvě poškozená auta našli ve středu odpoledne brněnští strážníci v Černých Polích po telefonátu svědků na linku 156.
16.04.2021 - 09:56
Komentáře