Reklama
reklama

O výsledku zápasu s Vítkovicemi rozhodla přesilovka

V úterý večer zavítaly do brněnské arény Vítkovice. Zápas byl po celý průběh vyrovnaný, oba celky se chvíli držely ve vedení, pak se duel srovnal a zdálo se, že se půjde do prodloužení. O výsledku hosté rozhodli necelé dvě minuty před koncem, když dokázali skórovat v přesilové hře.

V úvodu utkání zahrozili hosté, gólman předvedl Karel Vejmelka dobrý zákrok proti střele, kterou na něho vyslal Krenželok. Po následném vhazování už ale poprvé kapituloval. Černého nahození od modré čáry totiž odrazil betony jen na hůl Josefa Mikysky a ten už měl s trefením odkryté brány jednoduchou práci - 0:1. Kometa mohla rychle odpovědět. Michal Kunc si skvěle počínal na pravém křídle, přetlačil soupeře a během přečíslení našel na druhém kruhu Martina Zaťoviče. Střelu brněnského kapitána ale brankář Svoboda dokázal zkrotit. 

Další možnost dostali domácí v přesilové hře, Muellerův bekhend ale taktéž ztroskotal na betonu vítkovického gólmana. Většina první třetiny jinak byla hodně rozkouskovaná. V jejím závěru pak dostala Kometa k dispozici další početní výhodu a v tomto případě byla ke gólu zatím nejblíže. Mueller trefil ze skvělé pozice na kruhu jen prostředek brány, Ondřej Němec pak o chvíli později zase povedenou ranou rozezvučel tyč. Svoboda měl štěstí, že se mu kotouč neodrazil od zad do brány, nakonec ale situaci dokázal zvládnout a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:1 pro hosty. 

Druhá třetina pokračovala přibližně ve stejném obrázku hry jako ta předchozí. Kometa sice nedokázala proměnit zbytek přesilovky, ale ve 27. minutě už bylo srovnáno. Peter Schneider sice nejprve trefil obránce, puk se k němu ale odrazil znovu a tentokrát byl rakouský střelec už přesnější - 1:1. Vzápětí mohl přijít dokonce obrat, střela Jana Süsse z úhlu ale narazila jen na tyč. Zbývající část prostředního dějství se nesla zejména v duchu dvou vítkovických přesilovek. Karel Vejmelka se měl co ohánět, ale několika skvělými zákroky svůj tým podržel a také díky němu zazněla druhá siréna za vyrovnaného stavu 1:1.

Hned na samotném začátku poslední periody hosté zahrozili. Hruška pěkně uvolnil Lakatoše, ten ale sám proti Vejmelkovi neuspěl. Hra byla, stejně jako předchozí průběh zápasu, poměrně vyrovnaná. Až Peter Mueller to v 49. minutě vzal na sebe, u mantinelu se odpoutal od obránce, sjel si na pravý kruh a trefil se pod lapačku gólmana Svobody – 2:1. 

Vítkovice o dvě minuty později dokázaly přispěchat s odpovědí. Puk se po střele Romana Poláka odrazil k Janu Hruškovi a ten jej uklidil do prázdné brány - 2:2. Kometa pak měla možnost strhnout své vedení na svou stranu v přesilové hře, Mueller ale tentokrát na Svobodu nevyzrál. Přišla tedy stejná situace na opačné straně, jenže s gólovou tečkou. Peter Trška se necelé dvě minuty před koncem během početního výhody svého týmu opřel do puku a trefil se přesně do horního rohu – 2:3. Brňané to pak zkusili ještě při hře bez brankáře, srovnat se jim už ale nepodařilo.

Branky a nahrávky: 28. Schneider (Vincour, Klepiš), 49. Mueller (P. Holík) – 2. J. Mikyska (R. Černý, Trška), 52. Hruška (R. Polák, Štencel), 59. Trška (Polášek, Marosz). Rozhodčí: Kika, Micka – Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 34:42. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
V noci na pondělí přemohla únava osmadvacetiletého mladíka v brněnském parku nad ulicí Bašty.
21.09.2021 - 13:39
21. září si připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Tohle degenerativní onemocnění mozku se obvykle začíná projevovat po pětašedesátém roku života, postihuje ale i mladší ročníky. Centrum...
20.09.2021 - 19:25
Fembot   Foto: Michal Večeřa
Nový průzkum zahrnující 1200 účastníků odhaluje některé zajímavé myšlenky o robotech včetně toho, jak by mohla vypadat budoucnost lidského sexu.
20.09.2021 - 13:00
S nožem v ruce prý v pátek odpoledne před obličeji několika dětí šermoval neznámý muž nedaleko Kovářské ulice.
20.09.2021 - 10:36
Divadlo Radost otevírá svou divadelní loď těm nejmenším divákům – a to dětem do tří let a jejich pra/rodičům. V bývalém Muzeu loutek se tak hraje po dlouhé odmlce první představení pro nejmenší, a to...
18.09.2021 - 08:20
Opilého řidiče zadržel ve středu odpoledne kolemjdoucí na Konečného náměstí.
17.09.2021 - 18:47
Komentáře