Reklama
reklama

O výsledku zápasu s Vítkovicemi rozhodla přesilovka

V úterý večer zavítaly do brněnské arény Vítkovice. Zápas byl po celý průběh vyrovnaný, oba celky se chvíli držely ve vedení, pak se duel srovnal a zdálo se, že se půjde do prodloužení. O výsledku hosté rozhodli necelé dvě minuty před koncem, když dokázali skórovat v přesilové hře.

V úvodu utkání zahrozili hosté, gólman předvedl Karel Vejmelka dobrý zákrok proti střele, kterou na něho vyslal Krenželok. Po následném vhazování už ale poprvé kapituloval. Černého nahození od modré čáry totiž odrazil betony jen na hůl Josefa Mikysky a ten už měl s trefením odkryté brány jednoduchou práci - 0:1. Kometa mohla rychle odpovědět. Michal Kunc si skvěle počínal na pravém křídle, přetlačil soupeře a během přečíslení našel na druhém kruhu Martina Zaťoviče. Střelu brněnského kapitána ale brankář Svoboda dokázal zkrotit. 

Další možnost dostali domácí v přesilové hře, Muellerův bekhend ale taktéž ztroskotal na betonu vítkovického gólmana. Většina první třetiny jinak byla hodně rozkouskovaná. V jejím závěru pak dostala Kometa k dispozici další početní výhodu a v tomto případě byla ke gólu zatím nejblíže. Mueller trefil ze skvělé pozice na kruhu jen prostředek brány, Ondřej Němec pak o chvíli později zase povedenou ranou rozezvučel tyč. Svoboda měl štěstí, že se mu kotouč neodrazil od zad do brány, nakonec ale situaci dokázal zvládnout a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:1 pro hosty. 

Druhá třetina pokračovala přibližně ve stejném obrázku hry jako ta předchozí. Kometa sice nedokázala proměnit zbytek přesilovky, ale ve 27. minutě už bylo srovnáno. Peter Schneider sice nejprve trefil obránce, puk se k němu ale odrazil znovu a tentokrát byl rakouský střelec už přesnější - 1:1. Vzápětí mohl přijít dokonce obrat, střela Jana Süsse z úhlu ale narazila jen na tyč. Zbývající část prostředního dějství se nesla zejména v duchu dvou vítkovických přesilovek. Karel Vejmelka se měl co ohánět, ale několika skvělými zákroky svůj tým podržel a také díky němu zazněla druhá siréna za vyrovnaného stavu 1:1.

Hned na samotném začátku poslední periody hosté zahrozili. Hruška pěkně uvolnil Lakatoše, ten ale sám proti Vejmelkovi neuspěl. Hra byla, stejně jako předchozí průběh zápasu, poměrně vyrovnaná. Až Peter Mueller to v 49. minutě vzal na sebe, u mantinelu se odpoutal od obránce, sjel si na pravý kruh a trefil se pod lapačku gólmana Svobody – 2:1. 

Vítkovice o dvě minuty později dokázaly přispěchat s odpovědí. Puk se po střele Romana Poláka odrazil k Janu Hruškovi a ten jej uklidil do prázdné brány - 2:2. Kometa pak měla možnost strhnout své vedení na svou stranu v přesilové hře, Mueller ale tentokrát na Svobodu nevyzrál. Přišla tedy stejná situace na opačné straně, jenže s gólovou tečkou. Peter Trška se necelé dvě minuty před koncem během početního výhody svého týmu opřel do puku a trefil se přesně do horního rohu – 2:3. Brňané to pak zkusili ještě při hře bez brankáře, srovnat se jim už ale nepodařilo.

Branky a nahrávky: 28. Schneider (Vincour, Klepiš), 49. Mueller (P. Holík) – 2. J. Mikyska (R. Černý, Trška), 52. Hruška (R. Polák, Štencel), 59. Trška (Polášek, Marosz). Rozhodčí: Kika, Micka – Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 34:42. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nestandardní jízda řidiče nákladního automobilu mobilizovala v neděli večer kolemjdoucí, kteří tak upozornili na tísňovou linku brněnské policisty.
21.04.2021 - 09:46
Potřebu výtvarně se vyjádřit měli v noci na pondělí dva muži, kteří stříbrnou barvou posprejovali skleněnou výplň a obklad schodiště v podchodu u hlavního nádraží.
20.04.2021 - 08:23
Novou alej jabloní, hrušní a švestek včera vysadili energetici k podpoře zdravého životního prostředí v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany. Samotné výsadby se ujal spolek JARO pro Dukovany...
18.04.2021 - 14:52
V zajetí městského ruchu se ve čtvrtek odpoledne ocitla kachna s několika mláďaty.
17.04.2021 - 14:52
Od včerejšího dne startuje proces vracení peněz za nevyužité vstupenky, které byly prodány na loňský ročník závodu série MotoGP v Brně na Masarykově okruhu. TIC BRNO zahájil přípravu vracení ihned po...
17.04.2021 - 12:50
Dvě poškozená auta našli ve středu odpoledne brněnští strážníci v Černých Polích po telefonátu svědků na linku 156.
16.04.2021 - 09:56
Komentáře